şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
5237 entry daha
  • tüm aktroller gibi erdoğan'ı konuşmaya ona toz kondurmaya asla yanaşmıyor

hadi bu dediğimi yanlış çıkarsın da görelim. hadi cesareti varsa

muhalefet olunca en tepeye kılıçdar'a imamoğlu'na gelişi güzel saydıran şu diplomasız gamer konu iktidar olunca nedense aynı şeyi yapmaktan ölesiye kaçıyor. biz de yedik tabi enayiyiz ya
  • anket konusunda cahil cahil konuşan vekil adayı. gevezeliğin bazen böyle sıkıntıları oluyor. kendimden biliyorum.
  • son anket konusunda aslında ne kadar cahil, bilgisiz ve bilimden uzak bir tip olduğunu ispatlamıştır.

sonra bu adamın attığı eleştiri tweetlerinde araştırıp ettiğini sanan ve hadi yanlışlayın diyenler var.

ihale kanunundan habersiz ihale usulüne ve kazanılışına laf eder, istatistik bilmez anket falan yapar.

ulan bir de bu herif asla yanlış yapmış olabileceğine inanmıyor.

gerçekten yani bak, ortalama bir youtuberın sokağa çıkıp gün içinde 200 300 kişiyle konuştuğu bir yerde, koskoca anket şirketlerinin sadece 3000 kişiye ulaşabildiğini düşünmesi, zaten zekası konusunda ciddi ipuçları veriyor.

bunun haricinde kendisinin takipçileri ile yaptığı anketin güvenilirliğine toz kondurmaması, ulan benden bihaber adamlar da var diye düşünememesi, hadi onu geçtim ulan beni takip eden zaten benim gibi düşünüyordur, takip etmeyenlerin katılmadığı bir şey nasıl güvenilir olur diye aklına bile getirmemesi de içi boş bir ego balonu olduğunu gösteriyor.

hani nitelik vs nicelik diye bir şey var ya, hah bu ülkede nicelik her şey. adam bilmem kaç bin tane takipçisi var diye, kendini aşırı bilge bir şey falan sanıyor ama nitelik 0.

neyse son olarak bir türk, bir de yabancı özlü sözle kapatıyoruz. boş teneke çok ses çıkarır ve stop making stupid people famous.
  • iyiki var! çok sevmeye başladım. herkese anladığı dilden konuşabilen cesur ve iyi biri.

hesabın var mı? giriş yap