şükela:  tümü | bugün
 • haklı olan yayıncıdır. herkese günler öncesinden gönder ona gelince 23.59'da göndeririz. herkes oynadıktan oyun izlendikten sonra adam niye oynasın onu yayında.
 • last of us ii'yi erken erişim olarak vermediği için sony'e sitem eden yayıncı.

  rdr2, god of war'ı verdiklerinde oyunu yarıda kesmiştin adamlarda haklı olarak yollamamışlar bir daha. bence uzatmana gerek yok. al bu oyunu kendi paranla bitir adam akıllı adamlarda sonraki oyunlarını erken erişim versinler.

  ha birde seni severim ahmet ama chat'inin %90'ı şakşakçı özürlülerden oluşuyor. zaten bunu sende biliyorsun da neyse.
 • bu malı izleyip de buraya gelenlerin bundan farkı yoktur.
 • sony tüm yayıncılara oyun verme zorunluluğu bulunan bir firma değil.
  mithrain falan da girsin o zaman bu topa. o da bana neden vermediniz desin.(mito'ya verilmediğini varsayarak yazdım.)

  platformlarda hepsinin tarzı farklı. hikaye odaklı ve hikayeyi en ince detayına kadar işleyen yayıncılar tercih edilmiş belli ki. çok izleniyor olması ondan daha iyi oynayana tercih edilmesi anlamına gelmiyor.

  bana kalırsa biraz içerlemiş. konu elbet oyunu alacak parası olmaması değil. istese 100 tane alır çekiliş yapar. kıdemlisi olduğu bir platformda ikinci plana atılmak hoşuna gitmedi galiba.
 • boş yere ağlayan türk twitch yayıncısı.

  riot games nasıl belli başlı insanlara partnerlik veriyorsa, pstr'de erken erişim kodunu bunun gibi mallar yerine daha iyi tanıtacağına inandığı yayıncılara kod vermekte haklı.
 • (bkz: zavallı)dır. kendisine karşı duygu beslemezdim. malum platformlarda karşıma çıkar bu ayıcık. skip geçerdim. fakat artık sözlükte bile karşıma çıkmaya başlayınca bir bakayım dedim. zevksiz, kalitesiz ve gereksiz bir karakter.
 • torpile alışmış birinin torpile içerlemesi laf etmesi.
 • öncelikle, mevzuda adı geçen jahrein ve wtcn isimli kişileri daha önce toplasan 2 saatten bile fazla izlemedim. zaten twitch üzerinden oturup oyun izleme gibi bir huyum yok.

  buradaki çoğu yazarın belki de haklı olarak bu yayıncılar hakkında ön yargısı olabilir, pek umrumda değil daha önce ne yaptıkları fakat dile getirdikleri konuda son derece haklılar.

  kurumsal bir şirket olarak belli yayıncılara önceden kodu verip, diğer yayıncılara ise çok daha sonra kod vereceğini söylemek yayıncı kayırmak oluyor. artık kodu hangi yayıncılara verdiler, onu bile bilmiyorum. o adamlar da biliyor parayla satın almasını, 300-400 lira veremeyecek durumda değiller. büyük bir kurumsal şirketin yaptığı kayırmadan bahsediyorlar.

  ön yargılarınızı kenara bırakıp yorum yapmakta fayda var.
 • umarım bir daha parası mı yok, oyunu kendisi alsın yazılmaz. adamın oyunu alacak hatta dilediği kadar alıp izleyicilerine dağıtacak parası da vardır.
  ancak kendisine key gönderilmemesini neden büyüttüğün anlamadım. sanki her ps oyununu oynamak için can atıyor ya da key geldiğinde her oyunu oynuyormuş gibi... the last of us'ı, eğer key gelmiş olsa, muhtemelen en çok izleyiciye karşı oynayacaktı fakat fazla izleniyorsun diye kimse sana key göndermek zorunda değil.
 • kankası ferit'e ve kendisine niye kod verilmediğini söyleyeyim; yalamadıklarından değil. enis'e haftalar öncesinden gitmiş, kendilerine erken gelmemiş. enis ve pintipanda yalıyor diye verilmedi o kodlar. pintipanda'yı hiç sevmem, başlığı altında adamlık sıfatıyla, adamsızlık yaptığını yazmış bir insanım. yine aynı şekilde ps türkiye'nin vasıfsız bir oluşum olduğunu yazmışlığım var.

  enis, oyun kültürü üst seviyede bir insan. murat sönmez ve onur kayayla birlikte bu sektörün gerçekten bilgili bir insanı. ve oyun oynamayı seviyor. yani türk olarak, bir oyun hakkında yorum merak ediyorsan açıp bu herifi izle. adamın işi hikaye yönü ağır basan oyunları oynamak ve gözlemlemek. ee tabi buna verir.

  pintipanda, oyun kültürü çok sığ ve oyun oynama yetenekleriyle tam bir odun olmasına rağmen yıllardır oyunları seri çeker atar. ee tabi buna verir kodu.

  konsolüssü, uzun uzun övmeyeceğim. ee tabi buna verir.

  adamlar oyunlarını gerçekten oynayıp, hakkını vereceği kişilere erkenden yollamış. ferit desen sadece online oyun oynayan ve bu konuda gerçekten yetenekli olan birisi ama oyun kültürü sıfır. ben bu adamın açayım dur, bir hikaye atmosfer göreyim diyip oyun oynadığını sanmıyorum.

  jahrein desen, rdr 2'yi ve god of war'ı bırakmış oynamamış adam. izleyici kitlesi zaten bu oyunları izleyecek, kaldırabilecek kitle değil, muhabbete geliyorlar. ee sen adamların oyunlarını oynama, zaten bu işe diğerleri gibi hikaye ve mekanikleri ağır basan oyunlarla girmemişsin. sana niye kod versinler.

  zaten bu oynasa bile kendinden türkçe altyazılı oyunu bile sırf artistliğine ingilizce altyazılı oynardıdsakopdas izleyici kitlesi yine bir bok anlamazdı. en azından izleyici kitlesi, last of us 2'yi diğer yayıncılardan türkçe altyazıyla izlemiş olur da bi doğru dürüst oyun görmüş olurlar.