• (bkz: arkadaşlar bu bir virüs olabilir mi)

youtubeun %51 hissesini satın almış sanırım. video izlerken 30 video önerisinden 15i jahreinin birşeyin videosunu izlerkenki videosu.

https://image.ibb.co/…bo_luk_easter_kayra_linus.jpg

ublock originde, firefoxta vs. bu tip önerilerin nasıl engellenebileceğini bilenler mesaj kutumu yeşillendirirse minnettar olurum.
  • şimdi bizim milletin okumuş, kendini geliştirmiş ve toplumun sorunlarını görebilmiş insanlarında bir sorun vardır. milletin yaptığı yanlışın bir benzerini kendisi yapar. kendini düzeltemedikten sonra milleti nasıl düzeltebileceksin değil mi...

jahrein kullanıcı adlı ahmet kardeşim* de kendisini geliştiren, okuyan ve araştıran birisi. toplumumuzun sorunlarını çok iyi görür, söyler. haklıdır. lakin o sorunların aynısını kendisi yapmaktan geri durmaz.

iki tanesinden bahsedeyim:

birincisi, youtuberların cinli perili evlere gidip milleti keklemeye çalıştığı zamanlar. jahrein yayınlarında ağır eleştirir, oyun sırasında laf sokar vesaire. haklıdır. sonra vault of gamers ekibi ile bir tiyatro sahnelerler. düzmece büyük bir kavga ve sonunda hep birlikte bir yayın açarlar. yayında jahrein yaptıkları şeyi savunurken youtube'da daha beterleri var der...

ikincisi, daha yenisi, daha önemlisi. jahrein, evonmoss'a kafayı takmıştır. aynı sayfada yanyana olmak istemediğini belirtir. twitch gibi oyun yayını yapılan bir site için haklı bir serzeniştir. çünkü evonmoss bacak ve meme gösterisinde bulunan ergenlere hitap eden bir yayıncıdır. fakat jahrein'in yanına bir kaç kişi* alıp ergence konuşmaları aynı değil midir? hatta ruhsal bir durum olduğundan daha fazlasıdır. düşünün "yarın ben de yayıncı olurum" modundaki genç arkadaş "jahrein anamı s.k" diye yancı olarak yayına çıkıyor. jahrein de her fırsatta o küfrü ediyor. chatteki ergenler de boşalıyor. özetle evonmoss izlenmesi için bacak ve meme gösterisine ihtiyaç duyarken jahrein'in böyle ergence tavırlara ihtiyacı var mıdır?

ben şahsen kızların çok olduğu bir ortamda bulunuyorum. gönlüm istiyor ki hep birlikte keyifle bir jahrein izleyelim. ama malesef yayının ikinci dakikasında kapa kapa diyorlar. belirtmekte fayda var. burada sorun küfür değil, ergenlere hitap eden davranış.

ayrıca, yıl olmuş 2018, hala ninja yayın yapıldığını düşünüyor olması baya bir garip.
  • adam mizah yaptıcılar gelmeden yazımı yazayım hemen.

(bkz: mizah ne değildir ve nasıl yapılmaz)

yaptığı mizahın konusu; hayatını cephede geçirmiş, dönemin şartlarında bitap düşen halkı çağdaş türk insanına dönüştürmüş, düşmanlarımız tarafından dahi saygı duyulmuş bir lider, bir öğretmen.

kendisine keşke yunan galip gelseydi diyen yavşak kesim tarafından sayısız suçlama yapılmaktadır ve hakaret edilmektedir. belirli bir seviyenin altında oldukları için iletişime geçmemeye gayret etmekteyim. bunlar da yetmezmiş gibi her geçen gün yenileri eklenmektedir.

ayrıca belirli bir kitleye hitap eden bir insansın. 10 yaşından tut, orta yaşlı insanlara kadar izleniyorsun. gazi mustafa kemal'i itibarsızlaştırma çabaları bu kadar yoğun yaşanırken genç nesillerdeki geçmişe sahip çıkma fikrini bir tık daha yozlaştırmış bulunmaktasın. her konuda mizah yapılmaz. yaşına rağmen bunu algılamayacak kadar düşük olduğunu göstermişsin, sağlık olsun.

sen kendini avrupa görmüş bir insan olarak nitelendirirken sadece görmüşsün, ne yazık ki anlayamamışsın.

yayınında bu anlara şahitlik edip kendisinin; atatürkçü düşünce sistemini desteklediğini, ilke ve inkılaplarına bağlı olduğunu düşünüp böyle saygısızca bir hareketten sonra seni izlemeye devam ederken içinde ukte dahi kalmıyorsa öyle kişinin kafasını deleyim.

düzenleme: ulan ona duyar kasma buna duyar kasma ot gibi yaşayalım mı? ne istiyorsunuz amk. hiç mi bir şeye sahip çıkmayalım? gelen geçen laf saysın oturup izleyelim.

hele hele atatürk'ün egosu yoktu aldırmazdı konusuna girmiyorum. başkalarının yerine düşünme haddini nereden buluyorsunuz? bu ben olurum, başka birisi olur.

düzenleme iki: ya biladerim tamam milyonlarca mustafa vardır ama hepsinin mi başından aynı isim olayı geçti tarih dersi mi verelim ahlâk dersi mi verelim anlamıyorum ki. başka mustafa'yı kastetmiştir derken okumuyor musunuz dediklerimizi.

benim için önemli insan. atatürkçü aileden yetiştiğim için - atatürkçü yobazlardan değilim - hassasım bu konuda. şurada fikirlerimizi söylüyoruz. sana adamı savun diye yalvarıyor muyum amk. yok sevmiyormuş ama savunuyormuş da o yapmazsa bu yapmazsa kim yapacakmış da.

düzenleme üç gelmeyecek, düşüncelerimden rahatsız olan varsa engelle, başlıklarını engelle gibi sözlüğün nimetlerinden yararlanabilir.

geceniz güzel olsun.
  • insanların eleştirmek için bu kadar yazı yazmış olmasına anlam veremediğim boş adamın önde gideni.
  • kendisini pek sevmesem de ben espriyi beğendim.yine de unutmasın buna çılgın gibi duyar kasılır, bir güzel linç yer.
  • gerçekse gündemde tutulması, sslerin ve bilimum delillerin paylaşılması gereken vukuatın sahibi tiviç yayıncısıdır.
  • senin ben yapmaya çalıştığın espriyi sikiyim jahrein. yakın zaman önce de toplu taşıma araçlarında boşta kalan engelli koltuklarına oturanlar için saçma sapan duyar kasmıştın.
hesabın var mı? giriş yap