• mahrum kaldığı yüzlerce özellikten biri bile şimdiye değin yazılamamıştır. kendine akıllı telefon almış ve bunu iletişim olanaklarını internetle birlikte birkaç kat katlamış akıllı adamın telefonudur. ne yani, jb yapınca telefonda nükleer reaksiyon simülasyonu mu yapmaya başlanıyor? telefon lan bu, fazladan bi de facebook'u var, twitter'ı var, geri kalan her şey için adres ya adam gibi bi bilgisayardır ya da oyun konsoludur.
  • tam performansli ve stabildir.

gercek degerindedir.

iphone 5 e jailbreak yaparsak performans bazibda 4s olur.

4s e yaparsan iphone 4 olur o.

tamam super ozellikler kazandiriyor eyvallah ama performans? diplerde.

5 yildir jailbreakle kullaniyorum telefonumu. ona ragmen yaziyorum.
  • 40 santigrat derece sıcaklıkta klimalı arabada camlar kapalı bir şekilde klimayı açmadan gitmeye benzer.
  • jailbreak ile installous'u karıştıran insanların kullandığıdır.
  • iphonelarımın üzerinde 7 yıldır kullandığım işlemdir.

2013-2015
    2016-2022 kasım da 7+ mefta oldu
    2023 aralıkdan itibaren 15 pro ile yola devamke 1 yıl androide dayanamadım

şuanda 7+ cihazımda kuruludur ve kullandığım tweakler şunlardır:

activator : fiziksel tuşları yahut ekran hareketlerini tetikleyici olarak kullanmaya olanak sağlar.
    filza file manager : adı üstünde dosya yöneticisi ama çok detaylısı.(bkz: chmod)(bkz: webdav)
    audio recorer xs: şebeke,wp,insta,facetime için arama kaydedici
    callbar xs : ekranı tam kaplamayan arama ekranı
    answeringmachine xs: siz meşguls attığınızda yahut yetişemediğinizde kayıtları telefonda depolayan telesekreter.
    online notify: wp'de izlemeye aldığınız kişilerin online,yazıyor,okudu gibi durumularını bildiren tweak
    watusitools:çok fonksiyonlu whatsapp içi ayar tweaki
    airmessage: smsleri tarayıcı üzerinden yazma okuma
    condiionalwifi4: uygulamarın wifi'a erişimini keser
    keyshortcut: her bir tuşa kısayol atama yada basılı tutuncu istenilen içerği yapıştırma
    liberty lite: jailbreaki algılayan uygulamarı jb yokmuş gibi gösterir.
    safariplus: ileri seviye safari özellikleri kazandırır.
    littlexs:
    shortlook: bildirimler tam boy ikonlu sihah arkaplanda gözükür.
    localıapstore: bazı uygulama içi satın almaları programa yapmış gibi gösterir.
    snapper 2: istenilen bölgeyi ekran alıntısı alma ve alınan görüntüdeki metinleri istenirse (bkz: ocr) ile çevirip panoya kopyalar.(türkçe metinler düzgün çalışmaz)
    whoozıtpro: arama ekranında numara sahibini gösterir(truecaller gerektiri)
    reprovision: 3.parti (bkz: ipa) dosylarını kendi apple idniz ile imzalayabilirsiniz

vaktim olduğunda ne işe yaradıklarını ekleyeceğim. eklediğimde bu ibare kendini imha edecektir.

edit:geç gelen güncelleme
  • jailbreakin nimetlerinden faydalanmayan iphonedur. jailbreakin tek eksisi şarja olan olumsuz etkisidir.
  • ketçapsız,mayonezsiz,hardalsız burger gibidir..
  • iphone rakı ise jailbreak kavun tadındadır. o derece birbirlerini tamamlarlar.
  • 2 sene jailbreakli kullanılan iphone'umun 5.1'e yükseltince aldığı hal.
    şimdilik idare ediyor gibi, bi kaç aplikasyonu da satın aldım, gideri var.
  • telefona 2 bin tl verip 3-5-10-20 dolarlık uygulama almaktan çekinmeyen sahiplerin telefonudur.
hesabın var mı? giriş yap