• iyilik meleğinden tam bir kaltağa dönüşmesine ibretle şahit olduğumuz karakter. rhonin reyiz'in bugünleri görmemesi iyi olmuş valla. bir de aklıma takıldı;

(bkz: abla senin saçlara nolmuş)
  • archmage, kirin tor'un en iyi büyücülerinden ve sorceress eğitimine kabul edilen az sayıdaki insandan biri. prophet medivh'in öğüdünü dinleyerek lordaeron'un scourge tarafından yokedilmesinin ardından kurtulanlarla kalimdor'a kaçmış ve burada yine medivh sayesinde önce orklar sonra da night elflerle güçlerini birleştirerek scourge ve burning legion'a karşı savaşmıştır. denizci krallığı kul tiras'ın kralı amiral daelin proudmoore'in kızıdır.
  • --- spoiler ---

alternate timelineların birinde arthas'ın neden tırlattığını öğrenir ve hem sevgilisini, hem de prensine ihtiyaç duyacağına inandığı krallığını korumak için kendisi lich queen olur.
    --- spoiler ---
  • "güzelliği beş para etmez, şu arthas'taki aşk olmasa..."

hala gözümün önünden gitmez... stratholme kenti yaşayan ölüler tarafından ele geçirilmek üzeredir. eğer müdahale edilmezse tüm halk, şehir, allah korusun belki millet yaşayan ölü olacaktır. ve çözüm bellidir: yaşayan ölü olan halk ve buğdaylara büyü yapan iblisler ivedilikle yok edilmelidir. arthas menethil için bu kararı almak kolay olmamıştır, çünkü o ileride ne olacağını görmüştür. lakin ordu ikiye ayrılmıştır; uther the lightbringer (general) bunun çılgınlık olacağını söylerken, arthas hemen müdahele edilmez ise çok geç olacağında ısrar etmektedir. düğüm, jaina'nın vereceği kararda çözülecektir. jaina'nın totosu sorumluluk almaya yemez. daha önce bilge adam tarafından bu tip bir tehlikenin geleceği konusunda uyarılmasına rağmen arthas'ın tarafında durmaz. evet, arthas'ın aldığı karar ağırdır ama lider demek en ağır şartlarda en zor kararları almaktır.

ve arthas'ı fesleğen gibi yalnız bırakır. sadece vilayetin değil, tüm kalimdor'un kaderi bu anda değişmiştir. burning legion'un kapıları dünyaya açılacaktır...
  • "im no warrior"
    "ssh.im trying to think here"
    "thats sounds logical"
    "i hate resorting to violance"*
    "you asked for it"*

sözlerinin sahibi olan sorceress.veakin sesi değişmiş,travesti gibi olmuştur.
    wow oynayan arkadaşımı izlerken bi baktım jaina.arkadaşıma siktiri verip dungeona başladım*.öyle umutla tıkladım ki sesini duymak için.ne biliym beni kamyon soförü gibi karşılayacağını.üçbeş tane keyboard turner özürlüye* de heroes of alliance dedi iyice soğudum kendisinden.

evet nefret ediyorum wowdan.hayatımı yidin hayatımı
  • davasında haklı ablamız . çok güvendi , çok müsamaha gösterdi bir şeylere al bak sonunda rhonin bile öldü . parçalasın ortalığı !

ama umarım bir sonraki patchte kendisini öldürtmez bize , garrosh gibi bir boss olarak. severim kendisini keza.
  • tides of war kitabında açıklandığı üzere garrosh tarafından theramore'a atılan mana bomb yüzünden delirmiştir. kalecgos ile thrall araya girmese orgrimmar'ın üzerine dev bir tidal wave yollayacak kadar kafayı sıyırmıştır kitabın sonunda.

legion itibariyle hala horde deyince gaza gelmekte, ergen gibi lideri olduğu şehrinden teleport falan atıp kaçmaktadır.
  • warbringers videosu ile gözlerimizi yaşartmıştır.
  • --- spoiler ---

- spoylır olabilir de, olmayabilir de -

mop'ta operation: shieldwall görev zincirinin sonlarına doğru sıyırmış ablamız. ulu manitu hepimizi şerrinden korusun... wow hayatımda ilk defa horde için üzüntü duydum, o derece...

--- spoiler ---
  • adına yapılmış şu dalaran müziği efsanedir. yanlış hatırlamıyorsam legion zamanında mage class hallda çalıyordu.
hesabın var mı? giriş yap