şükela:  tümü | bugün
 • brezilyalı aşırı sağ görüşlü, asker kökenli milletvekili. bireysel silahlanmanın yasallaştırılması, tecavüzcülerin hadım edilmesi gibi radikal projeleri vardır. 2018 seçimlerinde muhtemelen başkan adayı olacaktı. karşıt görüşlüler tarafından homofobik ve faşist olmakla suclanmaktadir, ancak brezilya'nın yolsuzlukla suçlanamayacak ender siyasetçilerden biridir.

  edit: 29 ekim 2018 tarihi itibariyle brezilya baskani secilmistir. gecen sene basligini acarken bugunlerde baskan olabilecegini kesinlikle tahmin edemezdim. insan gercekten hayret ediyor.
 • anketlere göre brezilya'da olası bir seçimi kazanma ihtimali hayli yüksek olan 1955 doğumlu aşırı sağcı politikacı ve emekli asker. popülist ve sağcı bir siyasetçi olan bolsonaro, 1964-1985 dönemindeki askeri yönetime sıcak yaklaşımı nedeniyle tartışmalı bir isimdir. sosyal liberal parti - social liberal party (psl) üyesi olan bolsonaro, partisinin 2018 başkanlık seçimlerinde başkan adayı olacaktır.

  web sitesi - https://www.bolsonaro.com.br/

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/jair_bolsonaro
 • 63 yaşındaki aşırı sağcı brezilyalı politikacı. başkanlık seçimlerinde önde görünüyor. dün bir miting sırasında herkesin içinde bıçaklandı.

  ibn-i haldun'un "coğrafya kaderdir" tezi hala geçerli ve bu gezegende ilelebet geçerliliğini koruyacak gibi görünüyor. bazı coğrafyalarda hiçbir şey olmuyor ve hiçbir şey değişmiyor.

  https://edition.cnn.com/…ndidate-stabbed/index.html
 • kendisi hazırlandığı seçim çalışmaları sırasında gözler önünde bıçaklanmıştır.
 • gelir adaletsizliğinin muazzam seviyede olduğu; futbol, avam tv programları ve din ile uyutulan brezilya'nın en karanlık siyasetçisi; kuvvetle muhtemel başkan olduktan sonra ölene kadar koltuğunda kalacaktır.

  mitingde bıçaklanmış; hastane yatağında bol jesuslu, deuslu dualı konuşmalar yapmıştır ve oylarını en az %5 arttıracaktır. böyle coğrafyalarda bu tür popülist, demagojiye dayalı siyaset hala işe yarıyor.

  brezilya'nın hangi ülkeye çok benzediğini söylemicem.
 • miting esnasında giydiği çelik yeleğin hemen altından bıçaklanan aşırı sağcı brezilyalı siyasetçi. kurgu mu gerçek mi olduğu tartışılıyormuş. kesin olan ise bunu lehine kullanacağı. sanırım ikinci sırada şu an anketlerde. birinci aday ise yolsuzluktan içeride, gerçi "supreme court" onamadığı için yarışabilir demiş un onu kullanılıyorlar.

  her siyasetçisinin mağdur olduğu müthiş ülke.
 • asker kökenli faşizan bir kişi olmasına karşın ülkesi brezilya'da anketlere göre devlet başkanı seçilmesi mümkün olan aşırı sağcı siyasetçi. ancak bir mitingi sırasında bıçaklanmış ve ölümden dönmüş.

  https://www.ntv.com.tr/…andi,n0smulxlukc77eeupdfrkq
 • diktatörlük dönemini temsil eden, eski asker ve faşist milletvekili. brezilya'da başkan adayılığı, “#elenão/o olmaz” sloganıyla başta brezilya olmak üzere birçok ülkede protesto ediliyor. kadınların örgütlediği bu kampanyayla beraber özellikle brezilya'da yüzbinlerce insan sokağa çıkmış durumda.
 • cinsiyetçi yorumlarına karşın anketlerde birinci sırada gözüken brezilyalı aşırı sağcı başkan adayı.

  https://www.france24.com/…te-bolsonaro-women-voters
hesabın var mı? giriş yap