şükela:  tümü | bugün
 • kendisi adına açılmış bir (bkz: jacob poetl) başlığı da var ama asıl adı budur, hatta soyadı 'pöltl' şeklinde de geçer.

  2013 fiba u18 şampiyonasına kadar pek tanınmayan basketbolcu, o turnuvada dikkatleri üzerine çıkmış. bir sezon ülkesinde basketbol oynadıktan sonra utah üniversitesi tarafından davet edilmiş ve kabul etmiş. daha sonra bu kararını da ''eğer avrupa'da profesyonel olsaydım, üniversiteye gidip lisans alma imkanım olmayacaktı, bu nedenle amerika'yı tercih ettim.'' diyerek açıklamış. şu anda 2.16 boyunda. kolejdeki son yılında 30 dk ortalamayla 17s- 9r- 2a- 1.5b ortalamaları yakalamış, serbest atışlarını geliştirdi ve pota altı bitiriciliği de iyi seviyede.

  (bkz: 2016 nba drafti) ne girecek olan en uzun boylu oyuncu, dokuzuncu sıradan raptors tarafından seçileceği yazılıyor son tahminlere göre.
 • 2016 nba draft'indetoronto raptors tarafından 9.sırada seçilen oyuncu. böylece biyombo'nun bu yaz muhtemel gidişi sonrası, iyi bir pivotla yedekledi valanciunas'ı.
 • toronoto raptors'un 9. siradan draft ettigi atletik pivot. nba'de görev yapacak ilk avusturyali oyuncu ayrica. bi ara kiz kardesi ile takiliyordum, nerden nereye. bileydim böyle olacagini ...

  isminin dogrusu pöltl, malum okyanus ötesinde ö harfi yok.
 • bu sene ilerleme kaydetti. savunmada ortayı iyi kapatıyor. finishing'i gayet iyi. biraz daha yapılı olaydı ya da 3'lüğü olsaydı.
 • savunma katkısı müthişmiş. jv'den kurtulmak için bir neden daha:

  regardless of which style of play the team is combatting, the fact of the matter is any lineup featuring jakob poeltl has been by far the most effective on the defensive end of the floor this season. when poeltl’s on the court, the raptors defensive rating is an impressive 96.5. when he’s off, the rating balloons to 105.9
  http://www.raptorsrepublic.com/…eltl-start-raptors/
 • takıma katkısı jv'den daha faza, 2 görece yavaş uzunla ilelebet oynayamayacağımıza göre daha fazla geckmeden ilk 5'e yerleştirilmesi lazım
 • nba'in en iyi pota alti savunucularindan.

  bunun savunmada yarattigi etkiyi kolay kolay anlatamam. izleyen goruyodur zaten.
  nasil bazi oyuncular icin hucumda all-star seviyesinde diyoruz. heh, bu da savunmada all-star, hatta super star seviyesinde.