• toronoto raptors'un 9. siradan draft ettigi atletik pivot. nba'de görev yapacak ilk avusturyali oyuncu ayrica. bi ara kiz kardesi ile takiliyordum, nerden nereye. bileydim böyle olacagini ...

isminin dogrusu pöltl, malum okyanus ötesinde ö harfi yok.
  • 2016 nba draft'indetoronto raptors tarafından 9.sırada seçilen oyuncu. böylece biyombo'nun bu yaz muhtemel gidişi sonrası, iyi bir pivotla yedekledi valanciunas'ı.
  • pota altından en basit tipleri bile tamamlayamayan avusturyalı spurs basketbolcusu. kawhi leonard karşılığında toronto'dan aldığımız bir çöp. bir nestorevic performansı veremesen bile en azından aron baynes performansı bari ver be adam.
  • nba'in en iyi pota alti savunucularindan.

bunun savunmada yarattigi etkiyi kolay kolay anlatamam. izleyen goruyodur zaten.
    nasil bazi oyuncular icin hucumda all-star seviyesinde diyoruz. heh, bu da savunmada all-star, hatta super star seviyesinde.
  • kendisi adına açılmış bir (bkz: jacob poetl) başlığı da var ama asıl adı budur, hatta soyadı 'pöltl' şeklinde de geçer.

2013 fiba u18 şampiyonasına kadar pek tanınmayan basketbolcu, o turnuvada dikkatleri üzerine çıkmış. bir sezon ülkesinde basketbol oynadıktan sonra utah üniversitesi tarafından davet edilmiş ve kabul etmiş. daha sonra bu kararını da ''eğer avrupa'da profesyonel olsaydım, üniversiteye gidip lisans alma imkanım olmayacaktı, bu nedenle amerika'yı tercih ettim.'' diyerek açıklamış. şu anda 2.16 boyunda. kolejdeki son yılında 30 dk ortalamayla 17s- 9r- 2a- 1.5b ortalamaları yakalamış, serbest atışlarını geliştirdi ve pota altı bitiriciliği de iyi seviyede.

(bkz: 2016 nba drafti) ne girecek olan en uzun boylu oyuncu, dokuzuncu sıradan raptors tarafından seçileceği yazılıyor son tahminlere göre.
hesabın var mı? giriş yap