şükela:  tümü | bugün
  • fırtına adlı dizinin emine'si. emektarlardan, emeğinin kıymeti az bilinmişlerden.
  • son olarak türkan dizisinde görülen, başarılı tiyatrocu. oynadığı bazı diziler; hayat türküsü, fırtına, gece sesleri, nazlı yarim.
  • ankara sanat tiyatrosu'nda emek vermiş oyunculardandır.
  • suskunlar'ın ümran annesi ya da ümran abisidir. fırtına'dan bu yana kendisini ekranlarda görmeyeli yaşıyla birlikte kiloları da gözle görülür biçimde artmıştır. tok sesiyle trtnin ilk dublaj ustalarından biriymiş. en gecinden gelsin fakat buralar vefatından sonra dolacak gibi görünüyor.
  • yeşil deniz'in hafize anası.

ayrıca şu sahnedeki performansı takdire şayandır;
    https://youtu.be/ubj0hvk1tqy?t=7904
  • ilk defa suskunlar'da gördüm kendisini, dikkatimi çekti daha doğrusu. ya nasıl bir samimiyettir, nasıl bir içtenliktir bu? sanki anneannem oyuncu olmuş da o çocuklara analık ediyor. yeminle bi görsem bulsam teyzemi, sarılıcam öpücem yanaklarını sıktırıcam ya. sen nasıl bir güzelliksin ki? filmografisine baktım, düttürü dünyada meğer dütdüt'ün karısı rolündeymiş, diyorum nerden tanıyorum. ordaki oyunculuğu bile nasıl olur da böyle bir oyuncu bu kadar ünlü olmaz dedirten cinsten. sonraları kanal d'de galiba izlenmesin diye o saatlere konup taa gecenin 1'ine kadar bitmesini beklediğimiz türkan dizisindeki kayınvalide rolünde olabileceği aklıma geldi. çünkü tv'de böyle bir samimiyeti orda görmüştüm ilk defa. baktım diziye tekrar, hakikaten oymuş. sırf onun güzel hatrına izlemeye başladım tekrar. yeşil deniz dizisine yorum bile yapmıyorum, gerek yok :) iyi ki varsın güzel insan, iyi ki o eşsiz oyunculuğun var, seni seviyor bu insanlar...