şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gelecekte adından çok söz ettirecek basketçi. şutu çok temiz özellikle üçlükleri, içeri driveları az ama öz, fiziği çok ortalama, topsuz da aşırı hareketli. tam bir klay thompson prototipi gibi. star potansiyelli fakat star olamasa da en azından bu temiz şutla çok iyi bir rol oyuncusu konuma da gelebilir.
  • sabaha kadar şut atabileceği bir takıma gitmezse nba de iş yapamayacak oyuncu. sistem oyuncusu değil.
  • nba'de kesinlikle oyun kurucu oynamaması gereken, yetenekli, ortalama şut atan bir oyuncu. bazen şut atıcam diye gereksiz kasıyor bazende kral oluyor. dion waiters'a çok benziyor.
  • celtics work out'unda 100 üçlüğün 77'sini sokmuş ve rekor kırmıştır. aynı zamanda sixers ile yaptığı work out'unda da 13 üst üste üçlük sokmuş ve sixers'ın aklını karıştırmıştır.
  • yeni stephen curry olacağını düşündüğüm basketbolcu.
  • denver nuggets tarafından 7.sıradan seçilen oyuncu. kaynak(bkz: woj)
  • yaz liginde tuğla atan çaylak.
  • buddy hield'dan sonra üçlük potansiyeli en yüksek çaylak. ilerde klay thompson'a evrilme şansı var. sezona embiid'le birlikte iyi başlayan tek çaylak oyuncuydu ama garry harris ve will barton'ın dönüşüyle benche çekildi. zaman zaman iyi performanslar ortaya koysa da çok istikrarsız oynuyor ve hala çok eksiği var
  • 2017 nba all-star rising stars challenge'ın mvp'si oldu. 9 üçlük sokup 36 sayı attı toplamda.
  • 2016 draftı'nın en potansiyelli çaylağıyken yılın çaylağı olmak bir yana ismini bile andıranamış ezik oyuncu.

son lakers maçında l.ball'ın olumsuz profilinden yararlanmak için maç boyu üzerine oynadı;basketbolun içinde olan şeyler olduğu için kabul edilir ama maçın sonunda (son saniyeleri izlememiştim, şimdi gördüm o yüzden gecikmeli yazıyorum.) arkasını dönmüş adamla dalga geçmeye çalışmış ezik.

link

bu hareketi yapmak haddi değil çünkü geçen sene lonzo ile aynı konumdaydı. (bkz: overrated)