şükela:  tümü | bugün
 • lady gaga'ya benzetilen ve bunun üzerine “it’s me jamala” diye şarkı yazan, şu sıralar ukrayna'da popülerliği zirve yapan ve kuvvetle muhtemel 2011'de eurovision'da ukrayna'yı temsil edecek kırım tatarı genç şarkıcı. susana jamaladinova'ymış asıl adı.

  izlediğim kadarıyla söylüyorum şanı şöhreti ülkesinin sınırlarını aşacak gibi görünüyor.

  lady gaga olmadığını söylediği şu eğlenceli klibini izleyip böyle düşündüm..

  http://www.youtube.com/watch?v=xvyram4svxm

  2016 editi: dün gece çok iyi ve üstelik türkçe bir şarkıyla eurovision şarkı yarışması 1.si oldu. yıllar öncesinden kendisine güvendiğimizi yazmışız ama bu ilk edit olsun. çünkü daha büyük başarılar da bekliyorum kendisinden.
 • eğlenceli müzik yapıyor.

  http://jamalamusic.com/
 • ukrayna'da oylamalara göre açık farkla eurovision'da aşağıdaki şarkıyla ülkesini temsil edecekmiş.

  eğlenceli bir eurovision şarkısı olabilir.

  (bkz:http://www.youtube.com/watch?v=nxljts5gw6k )
 • bir senedir aklıma estikçe moral depolamak için dinlediğim neşeli tatar şarkıcı.

  omuzlarınızın düştüğü, kendinizi kötü hissettiğiniz zamanlarda bir doz smile şarkısı sizi kendinize getirecektir.

  kendisi, iyi ki zamanında rusça öğrenmeye karar vermişim diye düşündüren sebeplerden biridir.
 • türk dünyası kültür başkenti etkinlikleri kapsamında
  11 ekim cuma günü saat 19:00'da
  espark yanındaki otoparkta konser verecek olan
  kırım tatarı usta müzisyen.
 • az önce şarkısına tmb*de denk gelip 'adı ney ki, yazsada dinlesek' diye klibin sonuna kadar beklediğim kırım tatarı şarkıcı. sesi farklı geldi kulağıma, piyasada her yerden çıkan tiplerden değil de kendine has tınısı olan seslerden hep daha çok haz alınır ya, bana da ondan oldu şimdi. çok değişik, güzel bi ses. bi şarkıdan da bu söylenir mi demiyoruz, diğerlerini de dinleyip peşine edit yapıyoruz. hadi bakalım.
 • yüksek ihtimalle eurovision 2016'da ukrayna'yı temsil edecek sanatçı. birinci olma potansiyeli olan"1944" gibi bir şarkıya da sahip. tüyleri diken diken eden şarkının hikayesi de bir hayli üzücü.

  "bu şarkıyı geçen yıl yazmıştım, ancak şarkının kökeni çocukluk yıllarıma ait. ben küçükken dedemin bana anlattığı hikayelerden ilham alarak yazıldı. şarkım, 1944 yılında ailemize ve tüm kırım tatar ailelerine yapılan trajedi hakkında. dönemin sovyet hükumeti tarafından kırım tatar milletinin kırım’dan orta asya’ya sürgün edilmesini anlatıyor. insanları kamyonetlere bir hayvan gibi doldurup bir hafta boyunca aç ve susuz zorunlu göçe sürüklemişlerdi. hayatta kalamayanlar ise kamyonetlerden atılmıştı. benim büyük annem de bu sırada bir kızını kaybetmişti. “1944” geçmişte holokost gibi acı yaşamış tüm insanlarla alakalı. bizler bu trajedileri hiçbir zaman unutmamalıyız ve gelecekte tekrarlanmasını önlemeliyiz. bu mesajı ulaşabildiği kadar insana ulaşmasını istiyorum" diyor.

  jamala'nın eurovision'a gitmesi durumunda yaşayabileceği bir sorun var. avrupa yayın birliği kurallarına göre eurovision'da siyasi şarkıların yarışması yasak. ancak jamala'nın konuya ilişkin oldukça haklı bir tezi var:

  "şarkımın siyasi bir mesaj olarak algılanacağını sanmıyorum. “schindler’in listesi” filmi siyasi bir film mi? daha çok siyasi tarih hakkında. ben sadece insanların hatırlamalarını ve düşünmelerini istiyorum. bunda da siyasi hiçbir şey yok. ebu ile bu konuda problem yaşayacağımızı düşünmüyorum."
 • bu sene erovizyon'da ukrayna'yı temsil etmesi muhtemel pek güzel sese sahip şarkıcı. şarkıdaki
  türkçe sözler söyle :

  gençliğime doyamadım,
  ben bu yerde yaşamadım,
  vatanıma doyamadım.

  https://www.youtube.com/watch?v=-pft6enbcr4
 • her seferinde hayranlıkla dinlediğim kadife sesli tatar güzeli şarkıcı. eurovision sayesinde kendisiyle tanışanlar es kaza şu şaheserini kaçırmasınlar