• az önce biten milwaukee bucks maçında bu adamla brandon jennings'i karşılıklı, birbirini savunur ve birbirine karşı hücum ederken izlemek basketbolseverler için cehennemin dünyadaki tanımı gibi bi şeydi heralde. birine bile zor katlanırken ikisi olmuyor. dangalaklık konusunda (jennings de kötü olmasına rağmen) gecenin galibi jameer nelson oldu, kutlarım.
  • 11 haziran 2009 orlando magic la lakers maçı'nda ağzındaki zımbırtıdan gına getiren adam. la bi sok onu yerine!
  • seren serengil'in çocuğunun isminin camir olmasının yegane sebebi. bir magazin programında duyduğumu hatırlıyorum böyle bir şey. kocasının nba hayranı olması ve "çok başarılı bir nba oyuncusu" olan jameer nelson ı çok sevmesi nedeniyle çocuğuna bu ismi koyacağını söylemişti.

ya da rüyamda gördüm bunu. zihnim çok tehlikeli oyunlar oynuyor bana. gerçek olmamasını diliyorum. korkuyorum.
  • bu adamın point guard oynadığı yerde herkes point guard oynar. tbl'den rastgele bir pg seç götür koy orlando magic'e, jameer nelson'dan daha kötü oynamaz.
  • yarım gram basketbol zekası olmayan oyun kurucu.

edit: dişliğine sıçmayı unutmuşum. dişliğine sıçayım jameer
  • orlando magic organizasyonu ile başarı arasında duran engel. kötü bir oyuncu değil lakin oyun kurucu da değil. oyuna bakışı, yaptığı tercihler, şut seçimleri bize oyun kurmaktan ziyade nasıl ben bu sayıyı atarım düşüncesiyle hareket ettiğini gösteriyor. bazım takımlar böyle oyuncuları tercih eder ama bu bazı takımların pota altında dwight howard kalibresinde bir oyuncusu yoktur. temel görevi howard'ı beslemek olması gerekirken o takımı kendi takımı sanıyor, öyle davranıyor. orlando yönetimi vakit geçirmeden kendisini gerçek bir oyun kurucu karşılığında takas etmeli. billups tarafından yine yenecek olmasını, yedeğinin arroyo olmasını, howard'ı ikinci opsiyon olarak düşünmesini hesaba katmalı ederinden daha düşüğe bırakmalılar. en son buna benzer bir sporcu ısrarını alex ferguson göstermişti. orta sahaya bir türlü gereken nitelikte adamları almayıp alan smith, lee miller gibi adamlarla ezik seneler geçirmişti. zannımca orlando yönetimi iki üç sene sonra hatasını anlayıp postalayacak. üç sene anlama payı verme sebebi kapasitelerini gösteren mcgrady takası.
  • su katılmamış bir gerizekalı ve basketbol yeteneğinin çok çok ötesinde bir özgüvene sahip olması nedeniyle takıma anormal zarar verme kabiliyeti olan bir kazmadır. hala nasıl şampiyonluğa oynadığını iddia eden bir takımda forma giyiyor şaşırıyorum. orlando gm'i olsam ilk günümün sabahında üçüne beşine bakmadan bu adamı takas ederim.
  • olumu dwight howard elinden olacak pg. oyun kurucu rolunden anladigi topu getirmek, potaya bakmak, zorlamak zorlamak, hic bir sekilde potayi bulma sansi yoksa en yakindaki arkadasina pas verip hemen topu geri isteyip bu donguye kaldigi yerden devam etmek. isin kotusu bunun yedegi rolundeki gilbert arenas kendisinden de beter. allah basta dwight howard olmak uzere diger takim arkadaslarina ve orlando seyircisine sabir versin.
  • türk basketbolseveri kendisinden hazzetmez. jameer ise kafasında türkiye atkısıyla dolaşır.

http://www.youtube.com/watch?v=fwtllxbyusy#t=54s
  • sanirim basketbola kafayi taktigimdan beri nba'de gördügüm en kötü ilk bes gard...
hesabın var mı? giriş yap