şükela:  tümü | bugün soru sor
 • phuket, tayland'da bulunan çok ilginç görünümlü bir ada.

  aslında yerden -veya denizden- bitme bi kayacık gibi görünüyo ama ada diyivermişler. "james bond island"dan başka ayrıca genel olarak nail island -yani çivi ada- ve yerel olarak ko tapu olarak bilinir.

  henüz gidip göremedik ama burdan pek bi enteresan görünüyor.
 • dunyanin en arsiz, en obur, en hirsiz ve en sevimli maymunlarina ev sahipligi yapan muhtesem bir tayland adasi. sizinle ilk karsilasma anlarinda yuzunuze degil de dogrudan ellerinize bakiyorlar senden bize is cikar mi acaba dercesine..dunyanin en guzel yerlerinden birinde yasamalari oldukca kiskandirici.. turkuaz sularla cevrili tropikal bir cennetin ev sahipleri onlar neticede. ve siz sadece fakir ziyaretciler gibisiniz karsilarinda. buna ragmen hic asil degiller ve hic asil olmayacaklar. asil maymun olabilir mi zaten? hayir.
 • tayland'da bulunan, phuket'ten turla gidilebilecek, james bond’un “altın tabancalı adam” filmindeki meşhur sahnelerden birisinin tam buradaki kiraçtaşı adacığın etrafında çekildiği ada.
  turlar bu adada fotoğraf ve yüzme molası veriyor. adada müslüman köylülerden oluşan yereller de pazar misali boncuklar, takılar satıyor.
  şuradan fotoğraflar ve gezi detaylarını bulabilirsiniz.
 • bilinenin aksine bölgede 3 adet james bond adası bulunur.. ilk 2'si meşhur olanına benzer, asıl ada ise bir başka adanın sahil kısmında yer alır. misal suya değen zeminin çevresi 1 metre iken tepeye çıktıkça açılır.
 • orjinal adı ko ta pu olarak geçen ada.

  muson yağmurları döneminde giderseniz, yağmur başladığında ya hızlıca mağaralardan birine koşun ya da yanınıza bir adet naylon yağmurluk alın. yoksa o 5 dakikalık yağmur size yarım saatlik gibi gelecektir.
 • yerleşim bulunmayan, sadece turist botlarının gün içinde uğradığı ve turistlerin iki fotoğraf çektikten sonra uzadığı, küçücük bir sahili olan ada.

  genelde 4-5 farklı adaya götüren günübirlik turlar içinde buraya uğranır. en popüler adalardan biri olduğu için de turların adı james bond adası turu olur.
  şöyle bir james bond adası turu videosu da ekleyeyim. neye benzediğine, güzel mi çirkin mi olduğuna siz karar verin. adanın kendisi için değil ama rota üzerindeki diğer lokasyonlar için kesinlikle alınacak bir tur bence.
  phuket tatili yapmak isteyenlere duyurulur.