şükela:  tümü | bugün
 • incirlik üssünde görev yapan bir askerin oğlu imiş kendisi ve adana doğumluymuş.. gelecek sezon için fenerbahçe ülker'in transfer listesinde olduğu rivayetler arasında..

  http://spor.milliyet.com.tr/…11/1383409/default.htm
 • acısını hala içimizde taşıdığımız conrad mcrae'i anımsatıyor.
 • milliyet gazetesinin bugün yaptığı habere göre bojan bogdanovic ile birlikte fenerbahçeye imza attığı yazdığı basketbolcu

  http://spor.milliyet.com.tr/…11/1404147/default.htm
 • kendisinin türk statüsünde oynama hakkı yok muymuş, varsa da preldzic ile beraber olmuyor muymuş neymiş. yabancı transferi olarak geliyor yani. ilk etapta iyi yerli bir yerli oyuncu transfer ettiğimizi düşünüp transferine sevinmiştim ancak şu durumda vasat bir yabancı aldığımızı söylemek mümkün. hedefi f4 koyan takımın yabancı transferi olacak kapasitede görmüyorum kendisini ama umarım yanılırım.
 • takımın en çok ihtiyaç duyduğu yere transfer edilen avrupa'da oynayan en atletik uzunlardan biri, belki birincisi. özellikle vidmar da dönünce çok faydalı olacağı kesin.
 • fenerbahçe ülker'e transferi resmiyet kazanmış oyuncudur.

  http://www.fenerbahce.org/…etay.asp?contentid=24965
 • dün trt'de yiğiter uluğ'un ''adana taraflarından bir oyuncu ile transfer tamamlanmış'' sözünü doğrulayan oyuncu. ne yalan söyliyim yerli oyuncu zannetmiştim.
 • dış şutları yüzdeli, şut stili vasatın üzerinde, şut feyki yavaş olsa da kendi çapında başarılı... sırtı dönük oyunda iyi yaptığı iki-üç hareket var (çizgiye doğru fade-away, vücut destekli çengel atışı vs). iyi zıplıyor, daha da önemlisi ani zıplıyor. aldığı hücum ribaundunun ardından çok çabuk yükselip potayı bulabiliyor. parmak hassasiyeti iyi... teke tekte çok iyi savunmacı değil, yardım savunmasında iyi... sezgileri güçlü... ani patlamalarla seyirciyi, dolayısıyla momentumu etkileyebilir. yani bir basket atar, ama o basket bir baskettten fazlasıdır.

  eksiklerinden de bahsedelim. mental olarak güçlü değil. avrupa basketbolunda çok üst düzeylerde oynamadı. kolej kariyeri de öyle... (sean may bile bitik haline rağmen fundamental bilgisi ve final oynama alışkanlığı sayesinde tbl final serisinde epey katkı verdi.) yüzü dönük oyununda geliştirmesi gereken bir yönü var. özellikle dış şut feykinden sonra içeri yüklenirken çok saçma atışlar yapıyor. iki elini de kullanıyor olmasını bazen abartıyor. sol elle havada saçma bir hareket yapabiliyor. şutu fena olmadığına göre bence dış şut feykinden sonra oyunu doğru okuyup koridoru boş bulursa yüklenip kendi bitirmeli veya bir asistle başkasına bitirtmeli. koridor dolu ise de orta mesafe şut kullanmalı. orta mesafe şutu neredeyse hiç kullanmıyor.

  yani özetle; tercihleri, özellikle orta mesafe şut tercihi ve kazanacağı mental olgunluk onu avrupa'nın elit uzunlarından biri yapabilir. tabi bunun için spahija ve örs'e de görev düşüyor.

  sert edit: bi halt olmaz bu adamdan!