şükela:  tümü | bugün soru sor
865 entry daha
  • lan şu adamın jordan'dan farklı ne yaptığını izah edebilecek romantik balon severler gelsin bi ya. hele bi gelin çok merak ediyorum. basketbolda yapilabilecek herşeyin fazlasını jordan denen heriften daha iyi yapiyor. oyun kurma zekasi, atletizm ve genel şut kabiliyeti ile 80 lerde ve 90 larda olsaydi james harden, jordanla top diye oynardi.
    air harden adinda marka çıkardı.
    maalesef yüzükleri eksik ya o yüzden jordan gibi yanina iyi yancilar lazim emeğini somurecek...ancak o zaman balon severler belki ikna olabilir...
  • kendisini çok beğeniyorum. herkesin aksine oyununun sıkıcı olduğunu falan da düşünmüyorum. ancak bu adamın en en iyiler -bkz: jordan, lebron vs.- seviyesinden ayıran net bir durum var. playoffları henüz normal sezonda oynadığı gibi manyakça iyi oynamıyor.

2017wcsf de spurs serisini kolay verdi. 2018wcf de warriors serisine daha büyük bi ağırlık koyabilirdi.

yüzük kazansın kazanmasın, ligin gördüğü sayılı en iyi oyunculardan biri olarak anılacak. ligin gördüğü sayılı en büyük oyunculardan biri olarak anılıp anılmaması ise bence bu performansının playoffa ve diğer sezonlarda da devam etmesine bağlı
  • maç başına 5/25 üçlük isabetiyle oynayan, sayılarının %50'sini serbest atış çizgisinden bulan adam nba tarihinde 6 final/6 fmvp yapan tek adamdan iyi he mi?

kafası çok güzel fanboyları olan sakallı. sıkıcı itoğlu itin de tekidir. step backi de çirkinlik abidesidir. lonzo ball'un şut stili bile daha estetiktir, evet.
  • yine jordan'a sebepsiz dil uzatan ergen vakası ile karşı karşıyayız.

james harden diye bir basketbolcu olduğunu bilecek kadar bile nba takip eden bir kişi, şu iki gerçeği de adı gibi bilir:

1- jordan, elit bir skorer olmasının yanı sıra, elit bir savunmacıdır.
    2- harden, elit bir skorerdir ama bok gibi savunma yapar, hatta yaptığı savunma taşak konusu olur.
  • ıyice sapittiniz siktigimin yerinde. hadi lebron falan tamam da daha sictigi bok kanalizasyona yetismemis bebeler bu sakalla jordan’i ayni kefeye koymaya kalkiyor.
    gerci hata bende tabii (bkz: don’t feed the troll)
  • m.jordan için de balon dendiğine göre artik sözlügü kapatip gidebiliriz.haydi arkadaslar gidelim.
  • ilk yari cavs´e karsi 24 sayi, 6 reb, 6 assist yapmis olan sakal.

edit: ilk yari bitti, rockets cavs´in icinden geciyor. harden henüz ilk yarida neredeyse triple double yapti, 18 dakikada 24 sayi, 8 rebound ve 9 assist. adam sakalinin hakkini veriyor.
  • yuh artık , jordan ile harden aynı cümlede bile olmamalı . ulan sırası olmalı bunun : önce wade i , ai i , west i , kobe i falan geçsin kendi pozisyonundaki ki ihtimal vermiyorum son saydığım iki ismi geçmesine diğer ikisi ise yine çok çok zor.

harden şurada anca top kaybına girer
  • "lan şu adamın jordan'dan farklı ne yaptığını izah edebilecek romantik balon severler gelsin bi ya. "

denmis kendisi hakkinda.

cevap veriyorum, (burada caps lock actigimi dusunun) savunma(kapattim caps locku).

basketbolda savunma denen bi olgu da var, cok enteresan di mi?
  • yine yusuf şimşek vari yürüyerek 43 sayı 10 ribaund 12 asist yapmış oyuncu.

edit: bazı matematik bilmeyen beyinsizler de %38 ile üçlük atan harden'a "maç başı 5/25 üçlük atıyor" demiş. bilmiyor ki maç başı 5/25 üçlük %20'ye eşittir.
91 entry daha