• sahada yaptığı abuk sabuk floppinglerle müthiş itici olsa da saha dışında çok sevimli bi karaktermiş.

biraz emre belözoğlu yorumu oldu ama hakkaten öyle.

https://youtu.be/0pe7c4_cjns

abi emre saha dışında çok efendiymiş ya.
  • kendisini çok beğeniyorum. herkesin aksine oyununun sıkıcı olduğunu falan da düşünmüyorum. ancak bu adamın en en iyiler -bkz: jordan, lebron vs.- seviyesinden ayıran net bir durum var. playoffları henüz normal sezonda oynadığı gibi manyakça iyi oynamıyor.

2017wcsf de spurs serisini kolay verdi. 2018wcf de warriors serisine daha büyük bi ağırlık koyabilirdi.

yüzük kazansın kazanmasın, ligin gördüğü sayılı en iyi oyunculardan biri olarak anılacak. ligin gördüğü sayılı en büyük oyunculardan biri olarak anılıp anılmaması ise bence bu performansının playoffa ve diğer sezonlarda da devam etmesine bağlı
  • maç başına 5/25 üçlük isabetiyle oynayan, sayılarının %50'sini serbest atış çizgisinden bulan adam nba tarihinde 6 final/6 fmvp yapan tek adamdan iyi he mi?

kafası çok güzel fanboyları olan sakallı. sıkıcı itoğlu itin de tekidir. step backi de çirkinlik abidesidir. lonzo ball'un şut stili bile daha estetiktir, evet.
  • yine jordan'a sebepsiz dil uzatan ergen vakası ile karşı karşıyayız.

james harden diye bir basketbolcu olduğunu bilecek kadar bile nba takip eden bir kişi, şu iki gerçeği de adı gibi bilir:

1- jordan, elit bir skorer olmasının yanı sıra, elit bir savunmacıdır.
    2- harden, elit bir skorerdir ama bok gibi savunma yapar, hatta yaptığı savunma taşak konusu olur.
  • savunma yapamayan modern guardlardan.

çirkef ve sporculuğa yakışmayan faulleri ile tanınıyor. bir gün dayak yiyecek ama hadi bakalım.

faul alıp 11/35 atmakla olmuyor harden bey.
  • ilk yarıda 18 dakikada 24 sayı, 8 ribaunt ve 9 asist yaptı. cleveland savunması yol geçen hanı gibi.
  • "lan şu adamın jordan'dan farklı ne yaptığını izah edebilecek romantik balon severler gelsin bi ya. "

denmis kendisi hakkinda.

cevap veriyorum, (burada caps lock actigimi dusunun) savunma(kapattim caps locku).

basketbolda savunma denen bi olgu da var, cok enteresan di mi?
  • yine yusuf şimşek vari yürüyerek 43 sayı 10 ribaund 12 asist yapmış oyuncu.

edit: bazı matematik bilmeyen beyinsizler de %38 ile üçlük atan harden'a "maç başı 5/25 üçlük atıyor" demiş. bilmiyor ki maç başı 5/25 üçlük %20'ye eşittir.
  • jordan dan farki ne yaptigini sormus biri yukarilarda... tersten yanitlayalim, jordan bundan farkli ne yapti, basketbolu dünyaya sevdirdi. ha bir de jordan her rakibini yendi.
  • oyununu iyice ilginç bir hale getiren yıldız basketbolcu. bir takımın deneyeceği üçlüğü tek başına deneyen ve neredeyse %40 ile 3lük atan bir oyuncu halini aldı bu sene. takımında ona skor anlamında en çok destek verecek paul ve gordon uzun süredir yok ve adam öyle bir oynuyor ki siz dinlenin, benim keyfim çok yerinde ya havasında. drive ettiğinde kafasında nasıl faul alırım var ama alamasa da bir şekilde potaya gidip asist yapıyor yada bitiriyor. rakipler haliyle rockets'ın tek top yönlendiricisine double yapıyorlar ama yine de engelleyemiyorlar. en azından sezonun şu anki dönemine kadar. ve işin bence rakipler adına en kötü kısmı bu adamın bütün bunları çok rahat yapıyor olması. rakibin stratejisi veya oyunun temposu adamın yaptıklarına engel olmuyor bir türlü.

hastasıyız bir rocketssever olarak harden'ın.
hesabın var mı? giriş yap