şükela:  tümü | bugün
  • fenerbahçe erkek basketbol takımı'nın 2016-17 sezonu için ilgilendiği söylenilen 25 yaşındaki combo guard. italya ligi mvp siymiş ve geçen seneyi 18.4 sayı, 4.3 ribaund ve 2.1 assist ortalamalarıyla kapatmış.
  • açıkcası doğru transfer gibi gelmiyor. italya da yaptığı ortalamalar fenerbahçe basketbol takımı için gösterge olamaz. burası başka bir seviye. biraz zar atmak gibi bir şey. hiç izlemedim ama oynadığı takımlara baktım ve bana güven vermedi. bu yaşına kadar kalbur üstü bir takımda oynamamış ve gerçekten iyi olsaydı oynardı diye düşünüyorum. sorun daçka da aslında. futboldaki arap ve çin klüpleri gibi piyasayı gereksiz yere yükseltti ve james anderson'u sırf bu yüzden alamıyoruz.
  • transfer edilir ise fenerbahçe'yi daha da şutör birtakım olarak izlemek mümkün. bileği marangozdan çıkmış gibi, temiz bir üçlükçü. nba summer league videolarında pek fazla teması sevmeyen bir yapısı olduğu gözüküyor.
  • youtube'dan izlediğim kadarıyla, andrew goudelock'ın daha uzun ve atletik olanı gibi duruyor. ortalama bir savunması varsa fenerbahçe için gayet kabul edilebilir bir transfer olur.
  • fenerbahçemize hayırlı olsun. gherardini gibi bir adam, kendi ülkesinin liginden birini beğendiyse o adam katkı verir merak etmeyin.
  • eurohoops a göre fenerbahçe'nin anlaştığı basketbolcu. tanınan bir oyuncu olmadığından herkesin haklı olarak bir çekincesi var, italya ligi eskisi gibi değil, seviye bizim lige göre çok düşük. datome nin bir röportajında dediği gibi türkiye ligi ispanya ligi ile birlikte avrupanın en zor ligi haline gelmiş durumda.
    birde eurolig ayağı var tabi, bu iki kulvarda göstereceği performans kafalarda soru işareti yaratıyor,
    umarım bobby dixon gibi bir surpriz yumurta daha çıkar, maruzio ve ömer seçtiğine obra da onay verdiğine göre vardır bir bildikleri diyoruz, tabi adamda bir cevher varsa obra kadabra ile çocuk parlayıp yıldız da olabilir.
  • kendisini az çok izleyen ve rakamlarına bakan biri olarak, bize değil galatasaray'a daha fazla uygun olduğunu düşündüğüm oyuncu. zaten bizimle beraber galatasaray istemiş.
    geldiği takım avellino, galatasaray gibi hiçbir belirli düzeni olmayan şut attığı sürece var olan bir takım. bir maç 90 atarken diğer maç 50 atarak yenilen bir takım.
    kendisi de iyi bir şutör hatta skorer. geçen seneki ortalamaları 50-40-90 + olan bir oyuncu.
    zaten kimse kolay kolay maç başına 13 atış deneyip 50-40-90 yapamaz. nba uç örnek ama tarihte bunu yapan 7 kişi var.
    nasıl önemli bir olay olduğunu oradan düşünelim.
    dolayısıyla galatasaray için biçilmiş kaftandı kendisi, bizim için ise büyük soru işareti. savunma tarafı falan olmayan bir oyuncu.
  • geçen sezon yapılan transferlere baktık ve takımı çok eleştirdik (genel kamuoyu olarak). eleştirilerde bu kadar şutör adamı ne yapacağız, antic'e ne gerek vardı, ekpe kimdir, bu kadar şutör nasıl set oynayacak falan filan... obradovic ve ekibi bu eleştirileri bi güzel yedirdi bize.

şimdi james nunnally alınmış. bakıyorum 2012 veya 13'de drafta girmiş ama undraft olmuş yani adamı kimse seçmemiş. daha sonra nugget'sa gitmiş onlar da alt lige paketlemişler. tüm olumsuz görüntüler ne olursa olsun obra ve ekibi bu adamı alıyorsa kesin bir bildikleri vardır derim.

ayrıca youtube'dan bakıp yorum yapmak yetersiz ve yanlıştır ama izlediğim kadarıyla şutları keskin (enteresan da bir şut stili var), pota altına penetre yapabiliyor, dolu pota altına girip turniye atıyor, smaç vuruyor, boyalı alanda doğru yere gelip guard'ın pasını asiste çevirebiliyor.

tabi bir de görünmeyen taraf var, youtube kaçırdıklarını göstermiyor, pas alışverişleri nasıl, baskı altında ne yapar ve istatistikleri nedir? istatistikten kastım ortalama sayı asist değil, atış yüzdeleri bunu göremedim. obradovic bu adamı alıyorsa vardır bi bildikleri der, çarpılmaktan korkup susarım.
  • tam murat murathanoğlu'nun ağzına layık bir ismi var maşallah.
  • iyiyiz ha bu sene. 1+1 yıllık fenerbahçe'mizde.