şükela:  tümü | bugün
 • bir oz karakteri. oswald hapishanesinde ikamet eder. kendisi kardeşlikten midir değil midir orası pek kesin değildir. bir ara ön kopek dişi abse yapmış, bir zencinin (!) dişetinin amelyatla ağzına monte edildiğini öğrenince doktorunu öldürmeye kalkışmış, gizli gizli dişetine heroin sürüp pıçakla demonte ederken olay vern abi tarafından duyulunca kardeşlikten zktiredilmiştir. kendisi için hidayet yakındır
 • ozda diş eti vakasına kadar vern schillingerin sağ kolu konumundaki kişi. her nedense "can güvenliği döt güvenliğinden daha önemlidir" gibi bir felsefeyle kendisini wolfgang cutlera peşkeş çekmekten çekinmemiştir.
 • schillinger pisliğinin büzükdaşıydı , diş eti olayında ise tabi o zamanlar signal choco loco yok yerler mi yalanını , haliyle brotherhood'dan kıçına tekmeyi yiyip , ona buna yamanmaya çalışmıştı..özetle oz'daki en itici karakterdir kendileri.
 • oz'da prag statüsüne düştüğüne çok sevinmeme rağmen bunlara sebep olan sözleri feci yaratıcıdır. pakistan kökenli olan doktor tariq faraj'a "camel shit", "goonga", "towel head" falan demiştir. izlerken beni bile gülmekten öldüren bu sözler ilerde onun götü kaptırmasına hatta aids olmasına sebep olmuştur.

  (bkz: beter ol)
 • --- spoiler ---

  kareem said full bunalım, full nefret takıldığı bir dönemde bunun ağzını burnunu dağıtmış, fakat en zor zamanında, yediği bütün boklara rağmen bu götverene, "ben senin yanındayım" diyerek taşıdığı taşşağın ağırlığı konusunda önemli bir ipucu daha vermiştir. son bölümlerde ufaktan adam olma sinyalleri çaktıysa da esaslı bir nedamet getirdiğini göremediğimizden her daim katıksız orospu çocuğu olarak anılmaya mahkum bu göt lalesi dizi boyunca gebermeyerek hevesleri kursaklarda bırakmıştır.

  --- spoiler ---
 • yaptığı onca puştluğa/ibneliğe rağmen bu herifin haddinden fazla acı çektiği kanısındayım. biri çükünün ucunu koparır, biri ağzını burnunu dümdüz eder, biri götüne kaşık sokar. adamı sıçarken bile rahat bırakmazlar, tuvalette sikerler (bu sahne yalnızca son bölümün genişletilmiş versiyonunda var). ari kardeşliğine tekrar girebilmek için tıraş bıçağı jiletiyle diş etlerinin yarısını yontar. tamam herif on numara pislik; ama bu kadar işkence de reva mı? buna kadar ne orospu çocukları geçti bu diziden; simon adebisi'ler, mondo browne'lar, vernon schillinger'lar, mark mack'ler, scott ross'lar. hiçbiri bu denli eziyet görmemişti. artık tom fontana'ya nasıl bir yamuk yaptısa...
 • --- spoiler ---

  hiv kapıp f ünitesine gönderilmeseydi, chris keller'ın post-şarbon saldırısında muhtemelen ari kardeşliği'nin diğer üyeleri ile birlikte ölmüş olacaktı.

  --- spoiler ---

  bak şu tom fontana'nın işine...
 • hapishanede onca kişiye tecavüz ettikten sonra wolfgang cutler tarafından defalarca tecavüze uğramıştır, sonunda hüzünlü bir karaktere bürünür;

  (bkz: hapishanede tecavüze uğramak)
 • 1953-1954 yıllarında the isnad in muslim tradition adlı eseri yazmış glasgow üniversitesi oriental society prefosörü