şükela:  tümü | bugün
  • youtube'da scamalot programını yapan ingiliz komedyen. güzel şakaları mevcut.

a terrible roommate
  • ...
  • "ben nijerya prensinin eltisiyim, prensin ülke dışına çıkarması gereken 10 milyon doları var, beraber çalışabiliriz ilgilenir misin?" temalı mailleri hatırlarsınız.

şu videoyu mutlaka izlemenizi öneririm:

spam mail yanıtlamak

bu ve bunun gibi benzer birkaç videosu var abinin, ted arşivden bulabilirsiniz.

adam hem bi güzel taşağını geçmiş, hem de -kendince- makul bir açıklaması da var:
    ben bunlarla uğraşırken hem eğlendim hem de başkalarını dolandırmalarını engelledim bi yerde.

haklı bence.
    ama ben işin eğlence kısmındayım.
    aklıma nedense şu geldi:

(bkz: çiftlik bank)

biliyonuz dimi bunu? hani hep bir ağızdan "olm bu şişko sizi dolandıracak, çoluğunuzun çocuğunuzun rızkını yatırmayın, uyanık olun, her 10 senede bir böyle adamlara çarpılıyorsunuz mal mısınız" dediğimizde ne fetöcülüğümüz kaldı ne hayvancılık konusunda ülkemiz üzerine büyük oyunlar oynayan dış mihraklığımız.

dedim "sikerler. girecem bi telegram grubuna, alacam bi altıpatlar, dalacam aralarına hayvan gibi trolleyecem.

şimdi kendime kızıyorum ekran görüntülerini sildiğim için, kusura bakmayın konuyu dilim döndüğünce anlatmaya çalışayım.

girdiğim gruplardan birinde mehmet aydına tombalak dedim diye atılmıştım. ceo'larına nasıl öyle konuşurmuşum.

peki.

iş hattımla aynı gruba tekrar girdim ama baktım millet gergin, karar verdim tek kelime etmiycem ta ki ponzi patlayana kadar.

2 hafta o salak mesajlaşmalara, bunların üçkağıtçı riyakar tembel kazanç umut eden eblehliklerine katlandım.
    sonra çiftlikbank facebook hesabını kapattı ve bunlar piç gibi ortada kaldı. grupta ihtar çekecem diyenler, bursadaki ailesinin evini bulup dövmeye gidenler, "argadaşlar çiftliği basıp hayvanlarımızı alacaz bize dua edin" diye video paylaşanlar vs vs...

dedim bombayı patlatma zamanı geldi. bu arada beni 250 bin tl yatırımı olan bi züccaciyeci sanıyor kekolar.*

bombayı bıraktım:

-arkadaşlar ben paramı kurtardım size kolay gelsin.

mesajlar yağmaya, aranmaya, yalvarılmaya başlandım abi nasıl kurtardın kekliyorsan büyük ah alıyorsun vs vs.
    dedim susun ekran görüntüsü koycam birazdan.

sonra başladım hikayeye. diyalog aşağı yukarı şöyle bişiydi:

-arkadaşlar bu bitcoin malumunuz patladı, mehmet aydın da kendi kripto para birimini çıkarmak için uruguayda çalışıyor yani uruguayda olduğu doğru. çalışmalar tamamlandı ve bitcoine alternatif bir kripto para birimi çıkarmışlar onunla ödemelere başladılar. önce benim gibi premium yatırımcıların(one amk iyice uçtum) paralarını ödüyorlar. ben bugün elden aldım.

+hangi kripto para ya? bitcoinden değerli mi?

-evet 3.141592 bitcoin değerinde* bir kripto para birimi üretmişler. %100 yerli ve milli. küskücoin diye bişey.

+küskü mü?

-evet isim bana da tuhaf geldi ama ödememi aldım önemli olan bu.

+abi nası bişi bu küskü coim?

-ekran görüntüsü paylaşayım güzel kardeşim. şöyle bişey.

şansıma admin de grupta yoktu. 2 saat anıra anıra güldüm gelen tepkilere.
    küfürler, beddua edenler, acımızla dalga geçmeye utanmıyor musunlar ahahaha ulan çok eğlendim ya...

neyse bu da böyle bi anımdır paylaşayım dedim.

uzun lafın kısası, bu yatırımcı kekolar da benim gözümde dolandırıcıdır ve dolandırıcılarla taşak geçmek gerçekten çok güzel bişey.

james veitch abiye bunu tekrar hatırlartığı için ayrıca teşekkür ederim.

tanım: tipi hawking'in gençliğine benzeyen ingiliz komedyen.