şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tipine bakılınca "bu mu çekmiş lan bu filmleri" dedirten, son zamanlarda izlediğim sağlam gerilim filmlerinde imzası olan, ergen tipli başarılı yönetmen.
  • özellikle korku yönetmenliği konusunda ciddi yol almışken, ne bok yemeye hızlı öfkeli diye bir film çekeceği anlamadığım arkadaş. senin ne işin olur öyle abuk subuk işlerle sen kendi işine baksana.
  • bunu film setinde görsem stajer diye konuşmazdım adam 20 yaşında gibi görünüyo ayrıca saw gibi bi efsaneyi yaratmış oda yetmemiş yeni korku efsaneleri yaratmış oda yetmemiş fast and furisou yönetmiştir gerçek bi ruh hastasıdır umarım yeni filmlerini görürüz
  • artik cek su siktigimin the conjuring part iii’sini de napiyorsan yap. kendinden nefret ettirdi adam, 2 yildir conjuring 3 diye ortada geziyor insanlar.

edit: hah ne yazik mi part 3 icin sadece producer olmak istiyormus, daha bombasi part 2’de gecen crooked man de cinematic universe icine dahil oluyormus, onun da yapimcisiymis beyefendi. 3. annabelle’in de yapimcisiymis. yetmedi, resident evil reboot ve mortal kombat’in yapimcisi olmus bir de stephen king’in az bilinenlerinden the tommyknockers’in yapimcisi olmus. hayat sana guzel cek aquaman falan korku janrasina gelince sadece yapimciliga gec. bunu yapan adam da leigh whannell ile saw’u yaratan.
  • korku ve gerilim filmlerini çok seven ama (çok tükettiğimden olsa gerek) kaliteli örneklerine rastlamakta zorlanan bir izleyici olarak kendisine hayranlık yolunda son sürat ilerlediğim yönetmen. "ne çekse izlerim." kıvamına geldim artık. insidious'ta öğretmen karakterin arkasındaki tahtada meşhur saw karakterinin minik bir çizimi olduğu da gözümden kaçmadı. her filminde böyle göndermeler yapıyor mu diye daha dikkatli izleyeceğim artık.
  • bence korku sineması tarihinin en başarılı yönetmenidir.
    klişeden uzak ve yenilikçi bir tarzı var ve özellikle korku seansı filmlerinde yaptığı herkesin olduğu ortamda yada ışıklar açıkken klasik bir kişinin gördüğü ondan başkasının görmediği klişelere sığınmadan tüm oyuncuların gördüğü sahneler çekmesi ve film içinden filmler çıkarması bence gayet başarılı.

korku seansı gerçekten korkutucu bir filmdi ve sinema salonunda o filmme verilen reaksiyonu ben başka hiç bir filmde görmemiştim, ilk dolap üstünde görünen varlıktan sonra salondan çıkanlar oldu, filmi izleyemeyenler oldu ve saat 16 seansındaydık. tüm filmlerini analiz edecek kapasitede değilim ama kendisi korku sektörün gelmiş geçmiş en iyi yönetmeni ve ismidir.
  • kendisinin kamera arkası görüntülerini izlerseniz, 77'li değil, 97'li zannedersiniz.
    ben böyle yaşı küçük görünen başka birini daha tanımadım. tesadüfen bir filmin kamera arkasına bakarken. "aman bu da kim gidiyor oyuncuları meşgul ediyor, set asistanı falandır herhalde" derken yönetmen çıktı.
    http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=h9hezr2f4c0
  • ister inan ister inanma, kendisi* bir hammer filmi üzerinde çalışıyor. ciddi ciddi şatolu, hayaletli, stüdyolu bir korku filmi olacak bu ve dead silence adını taşıyacak.
  • saw isimli son zamanların en başarılı korku/gerilim filmini yöneten şahıs. sırf bu filmle, ilerde çekeceği filmlerin de merakla beklenmesine sebep olmuştur.
  • iyi bir senaryoyu bir şahesere dönüştürebileceğini saw isimli gerilim filmi ile kanıtlamış yönetmen.