şükela:  tümü | bugün
  • yıllar sonra sözlük'te yine küçük bir bilgi eksikliği şoku daha yaşıyorum. geçmiş günlerin nostaljisini böyle yapmak fena olmadı.

neyse "in her smile" şarkısındaki sesi ile jon bon jovi efsanesini anımsatan şarkıcı. kimdir, nerelidir, şarkı söylemek dışında ne iş yapar hiç bilmem. bilen daha detaylı yazsın. ben bon giovi üstadı epey özlemişim adamın sesi o'nu ve yıllar önce bizde verdikleri konseri hatırlattı. hani şu sonunda hangisi olduğunu hatırlamadığım ünlü bir spor kulübünün kaşgolunu jon'un boynuna fırlatan salakların olduğu ülkemizdeki son büyük stad konserleri.

bu jamie çok genç ve ünsüz biri galiba. ilk entrysi olduğuna sevindim, fena değil. en çok birazdan dinlemeye başlayacağım, belki 1001. kez olacak, bon jovi'nin efsane best of albümü crossroads'u dinlemeyi hatırlattı, buna çok seviniyorum. lisedeyiz, harçlıklarımızla kaset alıp sessizce bir köşede aşk acımızı çekip, kendi kendimize okunmamış mektuplar yazıyoruz. bizim lise aşklarının nerdeyse torunları olacak. hepimiz iyi yaşlandık. harbi güzel, özel günlerdi. analog'dan digital'e geçiş çağı başlamak üzere, iphone u geçtim, cep telefonları bile ortada yok. hey gidi hey. sanki başka bir çağmış gibi.

adamı dinlerken geçmişimize döndük. kızlı erkekli fark etmez, güzel insanlardık, bizimle, kendine özgü zamanlardı. 80'lerde çocuk olmak, 90'larda ergen olmak belki en güzeliydi. o zamanları böyle yaşayabildiğim için çok mutluyum.

bu adam iyi nostalji yaptırdı. dilerim yükselir, ünlü biri olur. bizim kuşağa saygılar, selamlar. sevdiklerinizle, sağlıkla, uzun yaşayın.

bizim kuşağın kızlarını çok öptüm. onlarla aşk acısı çekmekte güzeldi. totoş değiliz, kızlarımızı hiç unutmuyoruz. saygılar.