• vay canını yediğimin adamı ya.

vakti evvel bi kız arkadaşımızı eve davet ettik, geri planda inceden inceden çalsın diye bi müzik listesi hazırladık. bi yandan da ne sike derman olacaksa "akşamları nordic jazz dinlemeden uyuyamıyorum yahu" diye dravdan bir artizlik denemesi olsun hesabı bu hafız amcanın bi parçasını da dahil ediverdik listeye. aman ahretliiiik, sen o kadar parça arasından seçe seçe beast of kommodo'yu seç. vay babayın atayın, 12 dakika 23 saniye gıygıy gıygıy, bız bız vız vız. yedi kabilem sikildi be. ter mer bastı. tik geldi yemin ediyorum. karı anlatıyo, benim ağzın bi tarafı oynuyo, göz kapağım fırfır oynuyo.

ayrıca ilgili parçanın sözleri şu şekildedir: "bırak beni manyak napıyosun!"

kulağa hoş gelen her türlü cinneti geçiririm.

lan. alov? lan. lan gapat o telefonu kimisen gavat.
  • bir gün 6 universite öğrencisi ceplerinde kuruş olmamasına rağmen arabaya atlayıp efes'e garbarek konserine gitmeye karar verir. antik kente sağ salim varılır ancak konsere girebilmek sanıldığından daha zor olmaktadır. türlü türlü şirinlikler işe yaramaz. beleş konser izleme çabaları tam sona erecekken içlerinden bir hatun kişisi kapıdaki görevlilere, konsere çok az kişinin geldiğini, sanatçıya ayıp olduğunu söyler. bu müthiş söylem karşılığını bulur ve bu 6 çulsuz öğrenci, üstadın müthiş performansını canlı dinleyip mutlu mesut evlerine dönerler.
  • nasihat verirce icra ettiği müziğinden mütevellit kendisini manevi babam ilan etmişliğim vardır, kendisi bilmese de. garbarek'in nasihatleri olmasa çoğu gece hüzünden ölebilirdim.
  • şu adamın selim sesler'le karşılıklı atışmasını izlemek isterdim.
    dinlemek diyemiyorum, müziğe pek kafam basmıyor.
  • dinlerken nefis haz aldıgım müzik adamı
  • hasta siempre yorumu eşsiz, defalarca dinlenesi, ondan sonra dinleyeceğiniz müziklere alt eşik olarak alırsanız dünya genelinde üç beş eserden başkasının testi geçemeyeceği, tenor saksafona aşık olma sebebi müzisyen.

http://www.youtube.com/watch?v=qth_g9rqvuq
  • müthiş bir cazcı olmak ile birlikte bence adamın asıl önemli özelliği, ister rites isterse in praise of dreams albümünde yakaladığı o elektronica soundunu, o ambiyansı, birebir canlı konserlerinde analog düzeninde de o aynı soundu ve ambiyansı verebiliyor olmasıdır.
  • ruhunda gezinti yapmak isteyenlere, nefesiyle yol gosteren sihirli bir adam.
  • legend of the seven dreams nasıl var? biri açıklasın!
    bir de ölmeden buraya gelip ortaçgil'le çalsın. hiç mi olmaz, azıcık da mı?
  • mnemosyne ve madar gibi birbirlerinden çok farklı ama bir o kadar da şaheser sayılabilecek albümler yapabilmiş caz ilahı. ha tabi yaptığı her parça şaheser değildir bazı albümleri tiz seslere dayanamayan kulaklar için kanırtıcı olabilir
hesabın var mı? giriş yap