şükela:  tümü | bugün
 • ısrarla "riekering" yazanlara veya "adamın adını bir türlü hatırlayamıyorum yav" diye üzülen vatandaşlarımıza dev bir hizmettir. bu güzel insanın adını birinin yanlış yazdığını görürseniz lütfen kendisine bu başlığı gönderin.

  1. bölüm: "g" ne kardeşim?

  "riekering" yazanlar, sözüm size: 8 harfi art arda hatasız yazma başarısını gösterirken, 9. harfte batırmak niye? hayır yani adamın ismini hatırlamak zor gelmiyor size, farkındayım, ama "g" nedir kardeşim? bizzat mert çetin bana söyledi, jor bey gerçekten üzülüyormuş buna. (şaka şaka, öyle güzel adam böyle bir şeyi niye dert etsin?)

  adamın adının hiçbir yerinde "g" yok. soyadında iki tane "k" var. elalemi kendinize güldürmeyin, "riekering" yazmaktan vazgeçin.

  2. bölüm: riekerink yazma rehberi

  jor bey'in adını nasıl yazacağınız bir türlü hatırlayamıyor musunuz? bakın aslında çok basit:

  - ismi aklınızda "rink-e-rink" diye tutun.
  - ilk "rink"ten "n" harfini çıkartın, yerine "e" harfini kondurun.

  yalnız "riekering"cilerden sonra bir de "rinkerink"çiler çıkarsa kendimi intiyar ederim, ona göre.

  3. bölüm: riekerink bey diyeceksiniz!

  evet. mümkün mertebe "riekerink bey, jan olde riekerink beyefendi, jor bey" demeyi ihmal etmeyin. yalnız "jan olde riekerink hocaefendi hazretleri" demeyin, o iş sakat.

  not: beşiktaşlı taraftar kardeşlerimiz kırk yıllık "{değişken} bey diyeceksiniz" geyiğini kendilerine mal etmişler, üzücü bir durum tabii ("baklavayı aslında biz icat ettik!" gibi eheh). onlara kızmayın, çok iyi bir sezon geçirdikleri için heyecanlılar, gururlular ve bazen gururları kibire dönüşebiliyor. bizim de kibir yaptığımız çok oldu, o yüzden gereksiz tepki göstermeyin.