şükela:  tümü | bugün
 • çek fotograf sanatçısı
 • kendisi fotoğrafları fazla çekilmeyen, öne çıkartılmayan hatta görüldüğünde bir an önce kenara çekilmesi gözden kaybolması beklenen görüntüleri inadına fotograflamıs bir fotografcı. korku, dehşet duygusu uyandıran, genellikle ağızlardan dökülen ilk kelimenin iğrenç olduğu görüntüler bunlar. fotoğraflarında kullandığı deforme olmuş kadın bedenleri alışılmış güzellik anlayışına aykırı. hayatı sadece parlak imajlarla takdim etmeyip estetik görüntüler yüzünden hayattan kopup hayali ilişkiler evreninde yaşayan insanoğlunu uyandırma çabası var bir nebze. biraz da çocukluğunda 2. dünya savaşına şahit olmanın psikolojisi kendisini bu tür fotograf çekmeye itmiştir.
 • fotoğrafları önce çeker sonra boyalar,ikili serileri vardır,kendisinin yaşadığı bodrum katına 1970 sonrasında çevirmiştir objektifini.ikili serilerinde kadın,erkek,çocuk ekseninde dolanır.1982 yılına dek gündüzleri işçidir kendisi.çocuk fotoğrafları nedeniyle hapse girer.reşit olmayanların cinsel yönden kötüye kullanılması gerekçesiyle hem de...
 • "bu resimleri insanlari cezalandirmak icin yaptigi soyluyorlar" diyen renk duskunu fotografci, ressam..
 • çok ba$arili bir fotografçi...
  çok ba$arisiz bir ressam....
  çekimlerden sonra muhte$em renk modifikasyonlari yapar fotograflarina..
 • cek asilli fotograf sanatcisi, fotograf cekmekle kalmaz bir de bunlari resmeder ama bu dalda pek basarili oldugu soylenemez.hayatina girmis cikmis bircok esi, sevdicegi, hayat kadini olmustur, bunlarin cogunu da sanatina malzeme yapmaktan geri durmamis hatta zaman zaman kendisini de katmistir karelere.
  sisman kadinlarin da gayet estetik(?) olabilecegini vurguladigi porno kokan karelerde acaba mi? dedirten bir 'cizgili corap fetisizmi' gozume carpmaktadir.ayrica baski sonrasi kullandigi hilelerden bihaber insanin inatla "yok caniimm adam resmen photoshopla bitirmis isi, ben bilmez miyim peeh"
  deyislerine sahit ve dumur olmuslugum vakidir.
 • soul asylum'un grave dancers union albümünün kapağı ona aittir. resmin, "fate descends towards the river leading two innocent children" diye uzun bir adı varmış.
 • 1951 de cektigi ilk fotografi aile doktoruna gösterir ve adam umutsuzca kötü, son derece bayağı ve zevksiz, ayrıca demode bir şey diye nitelendirir fotografi..bunun üzerine hemen birakir fotograf cekmeyi fakat akan kar yerde durmaz tabi ister istemez geri sürüklenir fotograf karelerine..
 • en büyük tutkusudur kadinlar..senelerce daldan dala ziplar sincap misali..yasli ,hafiften pörsümüs kirli tirnakli bi amca oldugunda karar verir o sene icinde 100 kadinla yatmaya..fakat ancak iki sene sonra 80 kadin rekorunu kirar kendince..ho ho
 • feminen erkekler,efeminen kadınlar,escinseller,sismanlar ve bunların icinde gercekten insanda sevgi uyandıran kompozisyonlar.

  (bkz: hanım kos saudek bir seyler anlatıyor)