*

 • partizan belgrad'ın 1990 doğumlu genç çek yıldızı. 2.10'luk boyuna rağmen 3 numara oynuyor. geçtiğimiz sene dış şut konusunda büyük sıkıntıları olsa da -%5 ile üçlük atıyordu- bu yıl gerçekten şutlarını geliştirmiş. potaaltında da etkili olabiliyor, bu yüzden dusko vujosevic hoca kısmen kendisini 4 numarada da kullanıyor. ayrıca oldukça iyi bir ribaund sezgisi var. partizan onu önceki sene geoplin slovan'dan almıştı.
  bu seneki top 16'nın ilk iki maçında panathinaikos ve barcelona'ya karşı kazanılan inanılmaz maçlarda aleksandar maric'in yokluğunda takımı sürükleyen isim de kendisi oldu. birkaç yıl içerisinde önce avrupa devlerinde sonra da nba'de adı sıkça anılan bir isim olması oldukça muhtemel.
 • bu sezon nba draft 2011 de görebiliriz kendisini, muhtemelen ilk turdan seçilecek.
 • hidayet türkoğlu 'nun koşanı. çok hareketli çok yetenekli çok atletik. boyuna rağmen el kol koordinasyonu ve çabukluğu gerçekten şaşırtıcı. saha görüşü elbette hidayet'in çok altında ama çok daha atletik ve patlayıcı.savunması da çok daha iyi. önü çok açık. bir 10 yıl bu çocuğu konuşuruz. şut mekaniği iyi. kendini geliştirecektir.
 • oyun sıkıştığı anda attığı sayılar ve her fırsatta tribünleri maçın içine sokan yapısıyla partizan'ın mirsad türkcan'ı diyebiliriz sanıyorum kendisine. ilerleyen yıllarda adını çok duyarız gibi.
 • hırsı,savunmadaki yeteneği ve hucumda şutları ile nba de iyi iş yapar dediğimiz çek cumhuriyetinin yetişdirdiği ender gelecek vaat eden oyunculardan birisi.partizan da kazandığı sertlik sayesinde nba e alışmakta zorluk çekmeyecek onu seçecek takıma direk katkı verebilecek bir oyuncu baba ilk 5 ten gider diyorum :)
 • enes kanter ve brandon knight gibi daha iyi oyuncular dururken inşallah utah jazz bu yan vezeli denen adamı seçmez. adam için şimdiden utah yeni kirilenko'sunu buldu deniyor ama ayıp ediyorlar, kirilenko gibi bir yetenekle jan vesely'yi karşılaştırmak istemiyorum. 7-8 sene önce kirilenko her maçta en az 3-4 blok yapan, 15+ sayı 5+ rebound ve de top çalmalar yapan bi yıldızdı. umarım utah hataya düşmez.
 • smaçları ne kadar da yüksekten bırakıyor. gregor fucka'yı anımsattı.

  http://hangtime.blogs.nba.com/…ely/?ls=iref:nbahpt1
 • 2011 nba draftı'nda washington wizards tarafından 6. sıradan seçilmiştir.
 • washington tarafından seçilmiştir. nba'de havalarda gezinecek bir oyuncu daha.

  yalnız kendisine söylemek istediğim tek bir şey var;

  (bkz: yenge de erik gibiymiş kütür kütür)
 • yedekten gelip 2-3 smaç vurur başka da bir halta yaramaz. haftanın smaçlarına da girer ara ara. fucka nire, vesely nire? her smaç vuran yıldız olacaksa, rudy fernandez bundan daha büyük yıldız olurdu, daha komple bir oyuncu. boy baya var ama eleman pf oynayabilecek sertlikte değil, sf oynayacak. şutunu geliştirirse bir şeyler yapabilir.

  http://www.youtube.com/…ature=player_embedded#at=83
hesabın var mı? giriş yap