şükela:  tümü | bugün
  • muhteşem bir performanstır

ya haykırarak gülüyorum şu an. marşta şöyle bir yer var: "serden geçtik vatan, millet, allah aşkına!". marşı seslendiren kişi videoda 1:10- 1:15 arası burayı söylerken tereddüt edip "serden geçtik vatan, millet, bayrak aşkına!" gibi bir şey söylüyor. ardından telaşa kapılıyor ve bir sonraki kısımda "allah" derken olağanüstü bir coşkuyla söylüyor.

video boyunca marşı dinleyen askerlerin ifadesi daha da bomba.

:d

ekleme: gülmem geçti şu an üzülüyorum. bari birkaç şey söyleyeyim.

bir ülkenin saygınlığını gösteren önemli göstergelerden biri kendi askerine verdiği değerdir bence. abd'de emekli bir generalin oturduğu sokak sürekli polis tarafından gözetleniyorken ve bu general maddi manevi büyük bir huzur içindeyken bizim ülkemizde bir genel kurmay başkanı terör örgütü liderliği iftirasıyla tutuklanabiliyor. bu nasıl bir dramdır. 2200 yıllık türk ordusu bunu hak etmiş miydi?

15 temmuz ertesinde gördüğüm manzaralar içimi çok acıtmıştı. yaka paça götürülen dayak yemiş türk generallerini görüyorduk. her ne olursa olsun bir devlet kendi askerine belli bir çerçevede davranmak zorundadır. önemli olan şey o üniformanın içindekiler değil. o üniformanın bir anlamı var. o üniformayı giyen bir kimse dayak yememeliydi. türk ordusunun bence en kara günlerinden biridir 15 temmuz.

şimdi de şu jandarma bandosuna bakıyorum. allah yerine bayrak dedi diye telaş olan biri var. askerler garip bir yüz ifadesiyle performansı dinliyorlar. türk askeriyle gurur duyabilen birileri var mı aranızda? bu beni üzüyor işte.
  • sondaki kadın askerin erdoğan'a bakışları sayfalarca yazıdan daha çok şey anlatır.

edit : 2'30"
  • söyleyenin zorla söylediği, dinleyenin zorla dinlediğini sezdiğim marştır.
  • ortamlarda mehter marsi dersin kim bilecek? ulan en dandik taraftar gruplari bile marslarini daha icten soyluyorlar.

turk askerinin geldigi hali gosteren marstir. elestiren net vatan hainidir bu arada, calan cirpan da esseogluessektir net.
  • tüm yüzlerde bıkkınlık var.
  • 15 temmuz marşı mı? aklıma kolonya cumhuriyeti'nin milli marşını getirdi. bakalım bu "marş" ne zaman istiklal marşı'nın yerini alıp milli marşımız olacak. sonuçta 15 temmuz 2. kurtuluş savaşı'ydı.
  • nakaratı :

"başkomutan emir verdi inin meydana . sahip çıkın al bayrağa aziz vatana .
    serden geçtik vatan millet bayrak aşkına. bütün dünya bunu görüp döndü şaşkına

olan marşımsı.

kelimeler ve tını bi yerden tanıdık geliyor mu.
  • es es bandosu çalsa , çarşı grubu söylese daha iyi bir marş olabilir. ama o sözlerdeki saçmalığı düzeltecek bir grup ya da kişi yok. koskoca tsk'nın düştüğü durum da içler acısı.
    kendi ülkesinde misafir gibi karşılanan cumhurbaşkanını içeren video.
    not;azizistifaspor