şükela:  tümü | bugün
  • dosta korku düşmana güven vermekte olan üniformadır
    https://twitter.com/…tatus/1049729042289741826?s=21

jandarma komutanı mısın opet’te pompacı mısın birader?

hadi hugo boss ayarında bir firmayla çalışmalarını geçtim (ki cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren uzun süre bizim ordunun üniformalarını coco chanel tasarlamıştır) bari düzgün bir modacıyla anlaşılsaydı?
  • siyasal islam estetiksizdir, şıklıktan uzaktır. siz hiç islamcı bir belediyenin yaptığı parkın güzel olduğunu, islamcı bir insanın yaptığı restorasyonun güzel olduğunu ya da ne bileyim bir tane başarılı bir eserlerini gördünüz mü?

tarihi bir tabloyu yeniden düzenlerler at kafasına çevirirler, binlerce yıllık tarihi eserleri restore edeyim derken dinlenme tesisi tuvaleti olur.

bu adamlar böyle yapacak bir şey yok. ellerinden gelen anca bu kadar o nedenle hiç kızamıyorum artık.

edit : artık ben bu ülkeyi anlayamıyorum. adam bu entry'i bile cimer'e şikayet etmiş. içinde hakaret yok, küfür yok, rencide edici bir şey yok. sadece benim fikirlerimden oluşan bire entry. tamam fikirlerimizi özgürce söyleyemiyoruz ama bu kadarıda fazla sanırım. hukukçu olan varsa bir zahmet bana bu entry de yanlış olan şeyi açıklar mı ?
    edit2 : özelden gelen hakaretler için açıklamak istedim ben islam tarihini değil siyasal islamı anlatmak istiyorum. islam tarihinde güzel eserler elbet var. siyasallaştıktan sonra yapılan eserlerden bahsettim sanırım yanlış anlaşılıyor.
  • valla o karede bir tane general var o da sağ ve solda bulunan tablolardaki delikanlıdır.
  • son polis üniformaları için söylediğim sözleri geri aldığım üniforma. cidden hastanede, okulda karşılaşsak kolay gelsin der geçerim.
  • ben çok şatafatlı bir şey bekliyordum. bence iyi olmuş. meydan muharebesi kazanmış general gibi giydiriyorlar ömrü kışlada geçmiş adamları, asıl komik olan oydu bence.
  • jandarmayı iyice ezmişler valla.
  • askerliğimi 369/2 jandarma olarak yapmıştım. bizim terhisimize 2 ay kala bu yeni şirinler üniformaları dağıtılmaya başlanmıştı. siz zaten teskerecisiniz diye bize vermemişlerdi. ne kadar çok sevinmiştik o ara arkadaşlarla anlatamam. diğer elemanlar bunları giyip geziyordu, biz eski karizma kamuflajları giyiyorduk. komutanları bu uniformalarla görünce gülmemek için zor tutuyorduk kendimizi. hatta bir gün kendimi tutamadım sürekli güldüm, komutan noluyor diyor, ben de saçma sapan nedenler uyduruyordum, en sonunda beni kovmuştu git tuvalet temizle diye.

yazıcı gibi bir pozisyona sahip olduğum için de komutanlar arası diyaloglara kulak misafiri oluyordum mecburen. bu kıyafetleri tasarlayanlara ana bacı küfrediyorlardı. *
  • yanlisiniz var bu üniformaları ümraniye devlet hastanesinde ki hasta bakicilari giyiyor. büyük bir hata var yani.
  • jandarmanın iki çeşit üniforması/kamuflajı vardır.

biri doğu, biri batı olarak iki çeşit üretilmiştir.

https://goo.gl/images/7ssfgd

soldaki doğu, sağdaki batı üniformasıdır.

gelen mesajlar yüzünden edit: bir çok kişi doğu batı farkı yok, asayiş ve komando olarak iki çeşit olduğunu söylüyor.

ben doğuda asayiş personeli olarak askerliğimi yapıyorum ve bitmek üzere. asayiş veya komando fark etmeksizin doğudaki askerlere soldaki üniforma verilir.

hatta acemi birliğinde dağıtım yeri belli olduktan sonra batıya düşen kişilere dağıtımları yapılmadan önce mavi üniformalar verilir.

sadece jandarma trafik personelleri bölge fark etmeksizin mavi üniformayı giyerler.