şükela:  tümü | bugün
 • bir pingiz kullanicisi. cok huysuz bir kadin olarak kalmis aklimda. ha bir de ilkokulu belcika'da okudu.
  http://janderzelzartanyan.blogspot.com/'dan da ulasilabilir.
 • bir sigara paketine asparagas yazdirmis kisidir:

  `italyanlar tercan'da...

  cumartesi, 10 ekim 2009

  italya’dan tercan’a gelen zartanyan ailesi , tercan da gördükleri tarihi varlıklara hayran kaldılar.
  italyanın aidone kasabasından ishakpaşa sarayı, ağrı dağına, nemrut’a gitmek üzere karavanları ile yola çıkan zartanyan ailesi erzincan’a 100 km uzaklıktaki tercan ilçesinde bulunan abrenk kilisesi mamahatun türbesi ve tarihi kervansarayı gezerek incelemelerde bulundular.
  yaklaşık 2 haftadır ülkemizi karış karış gezen janderzel zartanyan ege sahillerinin italya’ya çok benzemesinin yanı sıra, doğu illerinde gördükleri eserlerle büyülendiklerin ifade etti.
  tercan’daki abrenk ermeni kilisesi’nin yerini de izmirli fotoğraf sanatçısı emir koyuncu dan öğrendiğini ileten janderzel zartanyan gazeteci halil yüksel e, “amasya’da yıldırım beyazıt cami, kaya mezarlar, tokat taki taş han, sivas’taki çifte minareler, divriği’deki ulu cami, tercan’daki mamahatun türbesi ve kervansarayı gibi abrenk kilisesi’nin de turizm açısından önem ve itibar görmesi gerektiğini dile getirdiler.
  özellikle bu günlerde her türlü dini görüşün ve yapıların yan yana bulunmasından dünyada hoşgörünün kabul gördüğü bu günlerde etkilenen janderzel, yörede devam eden hoşgörüye ve türk kültürüne dair övgülerde bulundu.
  fotoğraf çekmeyi seven ve bu konuda profesyonelliğe doğru adımlarını atmakta olan janderzel ülkemizde çektiği fotoğraflar için ayrı bir fotoblog açacağını söyleyerek, “benim ülkemi çok beğenirdim, ancak buradaki tarihi karışım ve etkileşim ile kültürünüz tüm dünya üzerinde bana göre tek. çok küçük yaşlardan itibaren dünyayı dolaşmaya başladım. ama hiçbir ülke beni türkiye kadar etkilemedi” dedi.
  2011 dünya üniversitelerarası kış oyunları, 25. dünya üniversitelerarası kış oyunları için arkadaşları ile erzurum’a geleceğini belirten janderzel zartanyan üniversiteyi bitirdiğinde iş fırsatı bulduğu takdirde ülkemize yerleşebileceğini de ifade etti.`
 • tanımak istediğim yazar. olaylara bakış açısı çok hoş.
 • 40 yaşında olup yaşlı olduğunu beyan eden yazar.

  40 da yaş mı allasen.
 • tecrubeli, bilgili, gun gormus bir abladir. biraz kizdirmislar mi ne?
 • ablamiza yakin hissediyorum kendimi (bkz: seni tanimak istiyorum yigidim beni mutlaka ara)