şükela:  tümü | bugün
  • progressive rock yapan alman grup,together albumunde bernd pulst un vokali, albumu dinleyenleri aglattigi rivayet edilir.
    http://www.audiodesign-digital.de/…seiten/start.htm

diskografi;
    1 - together - 1972
    2 - here we are - 1973
    3 - jane iii - 1974
    4 - lady - 1975
    5 - fire, water, earth and air - 1976
    6 - jane at home live - 1976
    7 - between heaven and hell - 1977
    8 - waiting for the sunshine(compilation) - 1977
    9 - crowns - 1977
    10 - age of madness - 1978
    11 - sign no. 9 - 1979
    12 - jane (maske) - 1980
    13 - rock on brain - 1980
    14 - germania - 1982
    15 - warlock-soundtr. zum rockballett 1983 - 1983
    16 - beautiful lady - 1986
    17 - jane live '88 - 1989
    18 - jane live '89 - 1990
    19 - resurrection - 1996
    20 - peter panka's jane- resurrection (decision) - 1996
    21 - graceful virgin - 1999
    22 - mother jane- comes alive (altrichter) - 2000
    23 - lady jane- back again - 2000
    24 - here we are again - 2000
  • şempanzelerin hayatını incelemek için gombe diye bir yere gönderilen jane goodallin orada yaşadıklarını anlatan national geographic belgeseli. sanırım dünya emekçi kadınlar gününe özel tekrar veriliyor. bu ikinci izleyişim.

başlarken jane "8 yaşımdan beri olmak istediğim yerdeyim. olmam gereken yer burası" diyor. o an düşüncelere daldım. peki benim olmam gereken yer neresiydi? 8 yaşında hayalini kurduğum yer ile simdi yaşadığım yer arasında ne kadar fark var.
    25 yaşında kadın tek başına 'olmak istediği' yere gidiyor.

bense emekçi kadınların bedel ödeyerek kazandığı bir günde şirketin içinde bulunan starbucks makinesinin bugune özel bedava kahve vermesine sevinip, kahvemi içerken mesainin bitmesini bekledim.

kendimden utanıyorum. evet bir belgeselden buraya geldik ama kendimden utanıyorum.
  • şempanze davranışlarını gözlemleyerek insan davranışlarıyla ilişkilendirip, geçmişimizin aydınlatılması amaciyla araştırma yapması için görevlendirilen jane goodall ve şempanzeler etrafında dönen muhteşem belgesel. çokta duygulandım.
  • belgeselin teknik anlamda bazı sıkıntıları olsa da böyle muhteşem bir kadını, jane goodall, tanıttığı için çok mutluyum. izledikçe fark ettiğim ve şaşırdığım şempanzelerle olan benzerliğimiz hayret vericiydi. ayrıca birkaç sahnesi oldukça yoğundu.
  • eloyla aynı dönemi paylaşmış olması ile birlikte eloya oranla enstrumanları daha az zorlarlar.ilk albümleri together beni yer bitirir dinledikçe bu albümde vokal yapan peter panka dır ve ikinci albümde davul çalmaya başlamıştır.insan o duygu seli sesi bırakıp davul çalmaya neden karar versinki diye düşündüğümde davul çaldığımı ve bunu şarkı söylemekten cok daha sevdiğimi hatırlıyorum.between heaven and hell keza süper bir albümdür aynı isimli şarkıdaki ağlayan sade gitar solosu tarafımca tüm zamanların en güzel gitar solosu olarak kabul edilmiştir.ooo jane i bana tanıttığı için ankaradan aykuta çook çook teşekkürler.

day time is not my time
    night time even the right time.....
  • jane goodall hakkında etkileyici bir belgesel.

konusu da şöyle: 1960 yılında, o güne kadar herhangi bir bilim eğitimi almamış, ancak afrika'ya gitme rüyasıyla büyümüş olan 26 yaşındaki jane bir araştırma için tanzanya'ya gönderilir. elli yıl boyunca national geographic arşivlerinde saklı kalmış 100 saatlik görüntünün, jane'le o gün ve bugün yapılan röportajların harmanlanmasıyla, zamanın bilim adamlarının şempanzeler hakkındaki teorilerini yerle bir eden, insanların doğal yaşama bakışını kökünden değiştiren jane'le yeniden tanışıyoruz. philip glass'in müzikleriyle daha da hayat bulan belgesel, tanıyabileceğimiz en kendine hakim, söylemek istediklerinin bilincinde kadınlardan birinin çok yakınına girmemizi sağlıyor, zira jane'in görüntüleri daha sonra kocası olacak doğal yaşam fotoğrafçısı hugo van lawick tarafından çekilmiş. jane, hayata duyulan tutkuya övgü niteliğinde, yaşama sanatının en güzel örneklerinden, can dolu bir film.
  • !f istanbul bağımsız film festivalinde izleme fırsatı bulduğum belgesel. şempanzeleri yaşam alanlarında gözlemleyerek yapılan ilk bilimsel araştırma. izlemek isteyenler için şu an national geographic'te tekrarı gösteriliyor.
  • commodore 64 scene dünyasından polonya'lı grafiker. asphyxia isimli demo grubunda çalışmıştır.
  • bir fotoğraf makinesine koyulabilecek en güzel isim.
    (bkz: minolta x700)

yadırgayan kişilere ithafen: evet efendim kendisinde jane tipi vardır, hatta genç bir kızdır kendisi.
  • henüz dinleyebildiğim üç aşmışlığına*** da hayran olduğum, alman progressive rock oluşumu. biraz floyd'u hatırlattı bana gitarlarıyla belki de ondan çabuk ısındım. dinleyin, dinlettirin.