• yeni albumunun adi discipline'dir.
  • king of pop'un efsanevi cenaze töreninde yapacağı olası konuşmasını şimdiden merak edilen şarkıcı. milyonlar için hiç kolay değil bu ölüm, onun için daha da ağır olmalı.
  • şu anda muhtemelen hayatinin en kötü günlerinden birini geçiren kadın.
  • scream klibinde michael jacksona gerek çığırarak gerek dans ederek eşlik eden bacı ceksın. yukarıda birileri yazmış ağabeyinden daha erkeksi diye. klipte yanyana görüyoruz misal bu iki kardeşi. siyah tüylü kazaklarıyla deri pantolonlarıyla (dizlikler filan var, yedi milyon dolar verdik, dizlerimizi mi yareleyecektik) dans eylerlerken bakıyorum, cenıt bacının bacaklar rahmetlininkinden daha ayrık. gerçi her işin bir ergonomisi var, o dansın ustası rahmetli idi, demek ki o bacak ayrıklığı açısıyla o iş ifa edilmeliydi. orayı geçtim, koltuklara yayılmış zap filan yapıyorlar aynı klipte. cenıt bir bacağı koltuğun kol konulan kısmında ayrık bacak nasıl böyle erkeksi ** nasıl böyle bir vahşi. iki saniye sonra aynı koltukta maykıl hanım hanım oturuyor. neyse ki klibin sonlarına doğru beyaz uzun pardösünün önünü açıyor da bacının memeler fora oluyor, yoksa hakikaten ağabeyinden daha erkeksi. (saatler sonra büyük bi ekranda seyredince klibi şöyle bir ayrıntı yankılandı gözümde: ayakta klozete işiyor hatun. ya da öyle bir hava yaratılıyor. belki o yüzden çok daha erkeksi.)

fakat neticede boyu ağabeyinden kısa. kol alan omuzlar onunki.

kliple ilgili hissettiklerini anlattı bugün dönen belgesellerden birinde "bir ağabey olarak beni kucaklaması süper bişiydi" filan dedi. ne diyelim, başı sağolsun.
  • 2009 mtv video müzik ödülleri'nde yaptığı şey üzerine "canım benim ya canımmm hışmını yirim senin" diye kucaklamak, sarılmak istediğim kadın.bence o gece abisini büyük ölçüde onurlandırdı, gururlandırdı, zaten "izlediğini biliyordum" demiş, yukarı bakarak ağlamaklı bir ifadeyle öpücük atmış çok mu be.god bless you janet.

not: 1992 mtv ödüllerinde michael* sahnede * izlerken ne hissettiyse eminim ki michael jackson da aynı şeyi hissetmiş kardeşini aynı hayranlıkla izlemiştir.
  • amerika'da "number ones", dünyânın geri kalanında ise "the best" ismini taşıyan çift cd'lik, ilk kez kariyerinin tamâmını özetleyen bir derleme çıkarmış şarkıcı. son 4-5 senedir albümlerinin kalitesi yer yönünü gösterse de eski işleri hatrına hâlâ çok değerli bir sanatçıdır.
  • (bkz: miss you much)
    (bkz: rhythm nation)
    (bkz: black cat)
    (bkz: escapade)
    (bkz: nasty)
  • kendisinin bir all nite (don't stop) şarkısını severek dinlerim. o da zaten geçenlerde bir reklamda kullanılmıştı.
  • yeni bir turneye çıkacağını duyurmuş ve hangi şehirlerde konser verileceğini oylamaya sunmuş şarkıcı. kısa saç olmamış yalnız janet'ım ya.

http://www.janetjackson.com/

istanbul listede yok; ama "other city" kısmına yazıveriyorsunuz olay bitiyor. hattâ bu yönde kampanya yapan bir facebook grubu da mevcut:

http://www.facebook.com/…nt.php?eid=179590265389729
  • ağabeyi michael ile birlikte billboard hot 100'a ayrı ayrı 1 numara parça sokabilen tek kardeştirler.
hesabın var mı? giriş yap