şükela:  tümü | bugün
 • bikac gun once konserde sahneden duserek sakatlanip beni kafadan kopartan iyi ama $ebeklikte bir numara olan gitarist.
 • ormanda bulunup maymunlar tarafindan yetistirildigine inandigim, sahnede yapilmadik sebeklik birakmayan iron maiden gitaristi.
 • 27 ocak 1957 yılında hartlepool'da doğan janick robert gers diğer tüm "iron maiden" elemanları gibi bir futbol hastasıdır.ilk gerçek anlamda elektro gitarını 18 yaşında alan (stratocaster) mr. gers 1975 yılında kurduğu "white spirit" isminde bir grup kurar 1980 de ilk albümünü çıkarır.grup turneye ian gillan'nın grubu "gillan" nın alt grubu olarak çıkar ki janick bir sonraki albümde artık "gillan" nın elemanı olmuştur.1986 yılında "dee snider" ile çalışmaya başlar.daha sonra "gogmagog","fish" ve "bruce dickinson" gruplarında yer alır ve sonunda adrian smith'in ayrılmasıyla "iron maiden" a dahil olur. be quick or be dead , fear is the key, wasting love, the apparition, weekend warrior, lord of the flies,man on the edge, the aftermath,look for the truth, the edge of darkness,2 am,the unbeliever,como estais amigos,ghost of the navigator,the mercenary,dream of mirrors, out of the silent planet gibi şaheserlerin yaratılmasında emeği geçti.

  white spirit:
  white spirit-1980

  gillan:
  trouble-1981
  magic-1982

  dee snider:
  dee snider-1986

  gogmagog:
  gogmagog-1986

  fish:
  vigil in the wilderness of mirrors-1989

  bruce dickinson:
  tattooed millionaire-1990

  iron maiden:
  no prayer for the dying-1990
  fear of the dark-1992
  a real live one-1993
  a real dead one-1993
  live at donington-1993
  the x factor-1995
  virtual ix-1998
  brave new world-2000
  rock in rio-2002
 • 87'de bir futbol maçında şans eseri tanıştığı fish tarafından wembley'deki marillion konserine davet edilir... bruce dickinson, nicko mcbrain ve dio'dan jimmy bain ile gittikleri konserde sahneye atlarlar... (çıkmak demiyorum nitekim gerçekten sahneye atlamışlar) 5 kasım 1987'de wembley'de oluşan bu enteresan kadro, bruce dickinson'un ileride tattooed millionaire albümünde yer alacak olan mott the hoople cover'ı all the young dudes da dahil olmak üzere, beatles'dan with a little help from my friends, thin lizzy'den the boys are back in town ve blues brothers band'den gimme some lovin'i çalar...

  1989 martındaki konserlerinde fish'e eşlik eden gers aynı zamanda vigil in a wilderness of mirrors albümünde view from a hill'de gitarda yer almıştır... ayrıca view from a hill ve family business parçalarında da emeği geçmiştir...
 • polonya asıllıdır.
 • gitarı havaya(baya yükseğe) atıp tutma hareketi vardır bir de. live at donnigton videosunda, dave murray ile dizlerinin üstünde küçük hüsamettin gibi piti piti yürüyerek gitar çalışları da görülmeye değerdir.
 • yanik diye okunuyor ismi. (tabi bruce kıllığına söylemiyorsa)
 • bir röportajda sorulan kızınız porno film yıldızı olmaya karar verirse ne yaparsınız sorusuna, kendi kararlarını kendisi verir karışmam ama onunla aynı filmde oynamak istemezdim cevabını vermiştir.
 • (bkz: emmioğlu)
 • iron maiden'ın kabına sığmayan gitaristi. konserlerde gitar çalarken aniden bir ayağını açarak yere çökme ve gitarı havaya atıp tutma hareketlerinin hastasıyız.