şükela:  tümü | bugün
 • janti..janti..kulaginizda cinlamasina izin verin.. janti..
  janti argoda bir sifat. kiyak anlaminda. gerci kiyak da argo.
  argos bir girinti oldu bu da.
  daha cok trak medeniyetlerinde kullanilirdi. belki simdi yurt sathina yayilmistir. janti cocuk denir. aferin cocuga bak gitti yogurtcu ismail'in kizini kacirdi, evlendi. donu yoktu gotunde, bak simdi kadillaklara biniyor. ama helal olsun beya janti cocukmus, hala gelir sorar hatirimizi. abi leblebi ister misin?
  buradan goruldugu gibi janti daha cok canlilari nitelemeye yarayan bir sifat olarak kullanima acik.
 • kibar, düşünceli anlamında kullanılır fransızcada. dişisi için sonuna bir "l" sesi eklenir. misal kibar erkek janti olursa kibar kadın jantil olur. dilimizde bu yok henüz. kötüye yorulacak bir sıfat değildir.
 • bir köpek adı. adıyla müsemma değil ama, ne de olsa köpek işte (bkz: #10722885)
  *
 • inanılmaz şık deri bir kutuda ve bir sürü yedek kartuşuyla gelen, eczanelerdeki eczacıların söylediğine göre piyasanın en ucuz ve en kaliteli elektronik sigarası.
 • nazan öncel ve palimpsest aranjörünün* rolleri değiştirip yeniden sahne alacakları hamit ündaş albümü.

  janti için "farklı tatlar ve tınılarda şarkı dinlemek isteyenlere ilaç gibi geleceğini sanıyorum; çocuklar gibi heyecanlandım, uzun zamandır gözüm bu kadar yaşarmamıştı, hamit adına çok mutluyum.." diyor nazenin öncellik.

  " nazan öncel janti'yi erikler çiçek açmadan, güneş uyanmadan, dinleyiciyle buluşturmayı düşünüyor " *

  - beklemedeyiz, tamam !
 • türk müzik piyasasının ürettiği gürültü kirliliğinin had safhaya ulaştığı bir dönemde kaliteli müzik beklentisi ve arayışı içinde olan müzikseverlerin bu beklentisine cevap olabilecek kadar iyi olacağına inandığım nazan öncel yapımı hamit ündaş albümü.
 • yaz'a ennnnnnnnnnn güzel merhaba deme şekli. öncel ve ündaş'ın anı ve acılarımızdaki ortak öznesi. gönül ister ki bir kıyı kahvesinde toplaşıp hep bir ağızdan söyleyelim bu şarkıları güle ağlaya. yani o kadar güzel, o kadar bizden içeri.
 • hamit ündaş'ın kısık güçsüz kasıntılı sesine büyük miktarda tahammül gerektiren albüm. sözler ve müzikler çok sıradan, yan yana fotoğraf çektirelim ve 7'n bitirdin'den arta kalanlarla yapılmış gibi. yine de bu iki albüm gibi neşeli, şirin, dinlemesi (yukarda da belirttiğim gibi, sese tahammül edildiği kadarıyla) zevkli şarkılar.
 • üzerinde çok büyük emek harcandığı belli olan, dinlemeye doyamadağım hamit ündaş albümü. dinlerken keman seslerinin yükseldiği sıcak akdeniz gecelerinde hissediyorsunuz kendinizi.