şükela:  tümü | bugün
  • japon kadınları geyşalıkla özdeşleştirildiği ve japon kızları da günümüzün popüler kadın tiplemeleriyle pek alakalı olmadığından -tahta göğüsler, çekik gözler- ve ne yazık ki kendileri de bu alakasızlıktan dolayı üzüntü duyduklarından biraz boşlukta kalan bi tipleme. bol paraları olması sebebiyle her ne in ise onu üstlerinde görebilir, sırf bakmakla çok eğlenebilir, çizgi filim seyretmiş gibi olabilirsiniz halbuki. (bkz: wasabi)
    tavuğunu bil* şarkısıyla kalbimize taht kuran cibo matto grubu da japon kızlardan müteşekkil olup, amerikanın yarattığı en iyi sentezin her nedense japon yemekleri* ile japon kızlarına dair olduğunu düşündürtmektedir. ay yoksa bunu da mı japonlar yaptı.
  • buradan bir iki ornegini gorebilirsiniz... hatta shibuya 109 alisveris merkezine giderseniz birisiyle tanisabilirsiniz de...

http://www.ravijour.com/
  • (bkz: geyşa)
  • dunya uzerindeki butun renkleri kiyafetlerinde bulundurmayi basarirlar. en son moda akimlari onlardan sorulur.
    her fotorafta illaki iki parmaklariyla baris isareti yaparlar, dunya barisi onlardan sorulur.
  • güldükleri gözleri çizgi halinde gözüken pek şirin kızlardiirr.
  • icq manyagi oldugum genclik yillarimda, her fotografini istedigim japon kizi bana zafer isareti yapmis bol gulucuklu pozlarini gonderirdi. bu zafer isaretinin artik japonlarda ozel bir anlami olduguna inandigimdan sebep, "elinle yaptigin o isaretin anlami ne?" diye sormustum birisine. "bilmiyor musun?" dediginde iyice killandim. fakat "zafer isareti" anlamina geldigini soylediginde 25 yasindaki kiz da zafer isareti yaparak poz mu verir diyerek 15-16 yasimda, kendimi 20 yaslarinda olgun bir fransiz kizi bulmaya adamistim.

vitamin'in :

honda, toyota, suzuki; kizlari oyle kuzu ki...

diyerekten uzayan sarkisinda, japon kizlarinin hicbir zaman buymedigini, hep kuzu kalip koyunlasamadiklarini anlamis olmam gerekirdi.
  • (bkz: japonya)
    (bkz: tokyo)