şükela:  tümü | bugün soru sor
 • japonya'ya yerleşmiş bir bilgi teknolojileri mezununun japonya'daki tecrübelerini paylaştığı youtube kanalı.
 • japonik faruk diye bilinen youtuberın yeni kanalı.

  japonya hakkında yararlı ve bilgilendirici videolar içermekte.
 • izlemeye değer bir youtube kanalı.

  bir süre sonra kafayı kırıp isyan etmeniz ise olası.
 • takip edilesi kanal.
 • japonya hakkında videolar çeken faruk akbaba'nın youtube kanalı.

  kendisi japonya ile ilgili videolar çeker fakat normalde ne iş yaptığı meçhuldur. japonya'ya fethullah gülen cemaati (bkz: fetö) bağlantısı sayesinde gitmiştir. (bkz: #65686934) eğer türkiye'de olsaydı muhtemelen tutuklanırdı. (bkz: http://www.karar.com/…avalimaninda-yakalandi-259542)

  ben kendisinin videolarını kendisini meşrulaştırma çabası ve can sıkıntısı olarak görüyorum.

  1- cemaat bağını gizleyip, japonya'da gündelik hayat ve sosyal konularla ilgili videolar çekerek kendisini meşrulaştırmaya çalışıyor. zira türkiye'ye dönme ihtimali yok. videolarına zaman zaman çocuğunu ve eşini de dahil ediyor. böylece sıradan bir aile görüntüsünü yansıtıyor. oysa fetö'nün yaptığı haksızlıklar ve usülsüzler buradan japonya'ya yol olur.

  2- bu video işine can sıkıntısı nedeniyle yöneldiğini düşünüyorum. zira darbe girişimi sonrası fetö mensuplarının türkiye'de barınma şansı kalmadı. kendisi de japonya'da kaldı. japonya'da da konuşabileceği kaç tane türk vardır ki.

  kendisinin ne kadar muhafazar olduğunun market videosu yaparken yargılayıcı konuşmalarından biliyorum. bu nedenle çevre edinebilmek için videolar çekiyor. kendisini tanımayanlar da, yorumlarda çok iyi birisi olduğunu, sayesinde japonya'yı tanıdıklarını vs. yazıyorlar. oysa japonya'yı yanlış tanıyorlar.

  (bkz: faruk akbaba)
  (bkz: japonik)
  (bkz: japonik faruk)
 • oha, ne kadar içi pis insanlarsınız, adama, doğmamış çocuğa don biçer gibi kafanızdaki pislikleri kesip biçip giydirmeye çalışıyorsunuz...

  sanki beraber yeyip, içip, sıçıyormuş gibi yüz yüze asla söyleyemeyeceğiniz lafları, küfürleri savuruyorsunuz! niyet okuyuculuğu yapıp, tahminler üzerinden yargılıyorsunuz, müneccim boku mu yediniz ?

  geçen yıl açtığı kanaldan beri takip ediyorum ve gayet temiz ve dürüst biri.
  videolarında ailesine, eşine, çocuğuna, hatta eşiyle nasıl tanıştıklarına, okuduğu okullara, ne iş yaptığına, nasıl yerleştiğine, gitme kararına kadar değindi adam...
  dürüstçe lise yıllarını nasıl geçirdiğini ve cemaatler ile ilgisini de anlattı. muhafazakar bir aileden gelen bir adamın, bu tür cemaat evlerini,
  yurtlarını(süleymancılar) hem ucuz, hem güvenilir olarak görmesi, acı ama, bir türkiye gerçeği.

  her neyse, kendisini videoları dışında tanımam etmem, dünya görüşümüzde büyük ihtimalle taban tabana zıttır, ancak samimiyetine, en azından sıradan biri olduğuna inanıyorum ve görüyorum.

  çevre edinmek, sıkıntıdan kurtulmak için youtube kanalı açıyormuş, yok ebesnin örekisi, başkaları atomu parçalamak için mi kanal açıyor ? herkes çevre yapmak(sosyalleşmek), ürün pazarlamak, eğlenmek, bilgi vermek için yapıyor bu işi zaten.
  kusura bakmayın ama tevatür üzerine bu kadar ağır yorumlar çok aptalca.

  başarılı bir vlogger, youtuber vb.
  burada içindeki pisliği kusanlara bakmayın, sevmezseniz takibi bırakırsınız olur biter.

  edit:

  hakkında japon bir firmada çalışmadığı, fetö okullarından birinde belletmenlik yapttığı iddiası var.
  kaynak:
  (bkz: #65686934)

  şunu eklemem gerekiyor, yukarıdaki yazıda daha önce belirttiğim gibi, türkiye'de muhafazakar olup da bu yapının içine girmemiş insan zor bulunuyor. bu arkadaşta zamanında bu tiplerle içli dışlı olmuş olabilir, garipsemiyorum, zira ülkenin cumhurbaşkanı bile bu tiplerin liderine"hoca" diye hitap ediyordu.

  önemli olan, japonik kanalının youtube videolarında herhangi bir fetö propagandası görmemeniz ve umarım bundan sonra da görmeyeceğiniz.
  burası net.
  sizi bekleyen ve beni kendisini savunmaya iten şey;
  japonya hakkında gayet sade, doğal ve hayatın rutin akışından videolar çıkarıyor olması ve video konularının o ülkenin kültürünü yansıtmaya yönelik olması, buna devam ettiği sürece de takip edeceğim ve önereceğim.
 • izlemesi keyifli bir youtube kanalı.

  abinin samimi olduğunu düşünüyorum, cemaatçi benzetmeleri falan beni hiç ilgilendirmiyor.
 • fetöcü. arka plandaki feto kitaplarini gorebilirsiniz videolarinda.
 • fetonun şakirdi.

  uzun uzadıya öyle bok böyle mal yazmaya gerek yok. bunu yazıyorum ki okusun yüreğine ateş düşsün, zira bu tipler ökçesiz ( yani korkak ) tiplerdir. ne mal olduğu görünüşünden kullandığı kelimelere, işine, bulunduğu yere vs hep belli oluyor.

  not. laikler siksin seni orospunun evladı diyerek kendisine laik kesim hakkında söylediklerine de bir cevap veriyoruz.
 • youtubeda denk geldim, geliyim buraya birşeyler yazıyım insanlar izlesin dedim, ulan adama amma geçirmişsiniz, sonuçta japonyada hızlı treni çekmiş, tsunami bölgelerini çekmiş falan videoları uzun olsada hızlı hızlı geçerek izleniyor kötü videolarda değil.
  hikayesini bilemem abuk subuk nugget yeme yarışı izleyeceğinize bunları izleyin.