2418 entry daha
  • tanım: enteresan bir ülke. iyisiyle kötüsüyle.

adım adım gidelim.

japonya'nın devlet olarak korona illetine yeterli önlemleri almadığını düşünüyorum. yazmıştım, abe denen adam tayyipin japonya görmüşü benim için. kankalar zaten. hastane açtılar beraber geçen gün.

şu anda da korona konusunda ne durumda olduğumuz belli değil japonya olarak, herkes çok iyimser bu aralar ama ben sayılara ve devlete güvenmiyorum.

abe denen başbakanı sevmiyorum, hatta nefret ediyorum. hükümetinin de taa amk. (tanıdık geldi mi?)

devam edelim.

bu mevzudan yola çıkarak japonya'ya nefret kusan yazıları da sevmiyorum. ve bunu tamamen objektif olarak söylüyorum. 10 yıla yakın burada yaşıyorum ve ne bir ırkçılığa uğradım, ne de buna yakın bir şey yaşadım. yaşayanları duyuyorum, yalan söylüyorlar demiyorum ama bana denk gelmedi.

kadın hakları konusuna gelirsek, şirkette yükselmeleri erkeklere göre çok daha zor. bu konuda tamamen hak veriyorum.

ama inanılmaz iddialara gelirsek... kadın cinayetleri konusunda rekor sahibi olması? hukuki haklar konusunda mahrumiyet?

trende taciz olduğu takdirde kadının ifadesinin kayıtsız şartsız kabul edildiği bir ülke burası.

https://en.wikipedia.org/wiki/i_just_didn't_do_it

gerçek bir hikayeden yola çıkılarak yapılmış bir film bu.

corona virüsü konusunda inanılmaz gevşek davranan devlet yönetimi yüzünden kültürüne ve toplum yapısına topyekün saldırılmasından dolayı yazma gereği duydum. naçizane.

adaletli olmak lazım.

(benim de eleştirdiğim tonla tarafı var japon kültürünün, o ayrı. ama böylesine linç edilmesine canım sıkıldı)
1420 entry daha
hesabın var mı? giriş yap