şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
3103 entry daha
  • dünyanın ilk düşünen robotunu yapmıştır.
  • ayhan sicimoğlu bir röportajında japonya ya ilk gittiğimde başka bir gezegene gitmiş gibi hissettim demişti ben henüz gitmedim ama okuduğum izlediğim araştırdığım kadarıyla gerçekten başka bir gezegen

mesela dillerinde küfür yok acayip alanlarda uzmanlaşmış masterlar var ve büyük saygı ve tutkuyla iş yapıyorlar 90 yaşında dolma kalem ustası 80 yaşında saat ustası ne biliyim vazo ustası bıçak ustası falan yemekleri desen hazırlanması sanat bizim gibi ekmek arasına tereyağ sür ye yok kadınları desen çıtı pıtı ben sumo güreşçisi hariç şişman japon görmedim hayatımda karşılaştığım japonlardan hep pozitif elektrik aldım saatlerim genelde japondur aracım japon motorum japon bir şey alacaksam genelde japon malı alırım kısaca severiz japonyayı
  • savaş kaybetmiş, düşmana diz çöküp af dilemiş, hatta ülkeye atom bobası atılmasına sebep olmuş bir imparatorluk ailesini bağırlarına basıp onlara kutsallık atfedebilen hala saygı duyabilen, gelenek görenek manyağı çalışkan insanların yaşadığı ülke.
29 entry daha

hesabın var mı? giriş yap