şükela:  tümü | bugün
  • şu en önde duran adamdaki rahatlık, bende taksiye bindiğimde bile yok.

kutuya çöp bastırır gibi ittiriyorlar adamı ama özel yatıyla gidiyormuş gibi rahat :)
  • bu görüntünün sebebi şu: japonya'da işe geç gidemezsiniz. 1 dakika dahi geç gidemezsiniz. kendi iş sözleşmemde bile yazıyor, geç kalırsam 1 sn ila 9 dk 59 saniye arası olunca müdürüme bildiriliyor, maaşımdan kesinti yapılıyor. bu bir ayda çok değil 2 kere tekrarlansın güzel bir disipline alırlar beni. sonra da finito. bu insanlar manyak mı ki bi sonraki treni beklemek yerine sıkış pıkış binsinler? manyak değiller işte, bi sebebi var.
  • biri de zahmet edip yenisini çekmiyor, on yıldır aynı video aynı hikaye...

balık konservesi nasıl yapılır, onu anlatıyor...
  • benim valiz hazırlarken yaptığım gibi japonların, katıların sıkıştırılabilirliği konusunda yapmış oldukları çalışmadır.

sonuç: katılar sıkıştırılabilir arkadaşlar.
  • mağara esprisi yapacaktım da bunlar güncel görüntüler zannedersem. japonların sapık olmasının sebebi bu bence. işe böyle giden milletten normal bir erotizm beklenemez. neyse en azından işleri var o da bişi uwu
  • tokyo’da bulundum. gitmeden önce de bu tarz videolara denk gelmiştim. gittiğimizde ise sürekli bu insanlar nerede, hani kalabalıktı, hani balık istifi idi diye şaşıra şaşıra gezdik. böyle bir kalabalık ben hiç görmedim.
  • lan olum turşu mu basıyorsunuz
  • nasıl iniyorlar?
  • 39 milyon nüfusuyla dünyanın en kalabalık şehri olan tokyo için sıradan görüntülerdir. nüfus yoğunluğuns göre kıyaslamak gerekirse istanbul'un yaklaşık 40 milyon nüfusa sahip olmasına eşdeğerdir.

edit: yüzölçümü uyarısı için @mendek'e teşekkürler.
  • adamların on numara işi var vallaha bir gram anksiyete olmaz bunlarda içeri tepip öteki kapıya nasılda şevk ile koşuyorlar.
hesabın var mı? giriş yap