şükela:  tümü | bugün
  • koskoca japonya yüksek maliyetleri sebebiyle iptal etmek zorunda kaldığını açıklamış ancak onlar ile biz bir değiliz bizim için bunlar yani askeri teknolojiler özgürlük projesi, yoksa bize bu coğrafyada huzur da söz hakkı da yok.

mmu tf-x çalışmaları devam ediyor, tf-x'in yavrusu milli eğitim jeti hürjet'in çalışmaları da devam ediyor, kavramsal konsept tasarımı bir kaç hafta önce yenilendi.hürjet

taı'ye devletimiz 1 milyar dolardan fazla para verdi, fazla kısmı 300-400m$'a çalışmaların yapılacağı yerler inşa ediliyor, kalan 1 milyar dolar bu alan için yetişmiş insan eksiğini gidermek, eğitim konularında çalışmalar yapmak için harcanacak. birçok üniversite ile taı anlaşmalar yaptı biz kararlıyız devam ediyoruz, mecburuz...

taı üniversitelerimizden birisiyle anlaştı, al bu tüm sistemleri kullan ve öğrencilerin ile birlikte bir uçak tasarla her şeyini hazırla, ben yapacağım dedi ve çalışmaları devam ediyor.

amerika'nın verdiği uçağa milli füzeni dahi takamıyorsun, izin vermiyor. onun ürettiği uçak o izin vermediği müddetçe demir yığını. mağarayı vuran o füze varya sadece 1 tanesini 1 milyon dolara sattılar bize.

f-16'lar iyice eskidiğinde yine amerika'ya muhtaç kalmayalım projesidir tf-x, f-16'ların yerini alacaklar inşallah.
  • japonya 5. nesil savaş uçağı projesini mitsubishiyle yapmaktaydı ve prototipte hazırdı. zaten seri üretime geçmek gibi bir amaçlarıda yoktu.
    http://sadfor.savtera.org/index.php?topic=1413.0
    bizde f16 ların yerini f35ler alacak tfx ise çift motorlu farklı bir klasman.