şükela:  tümü | bugün
 • galaktik kemal sunal
 • (bkz: star wars)
 • eşek ve balık karışımı suratlı, deve bacaklı bir star wars karekteri. kanımca en gıcıklarından biri. bu da konuşma özürlü ama konuşması lucas seri üretim şirketinin sandığının aksine yoda gibi sevimli ve karizmatik değil. amerikada orijinal boyunda oyuncakları satılıyordu, çocuklar bunlarla masturbasyon yapıyor almayın diye yaygaralar kopmuştu. olmaz olsun öyle çocuk. hadi ışıkları kapadın o salyangoz gözleri eşek kulakları ne yaptın.
 • lucas'in star wars'lari cekerken "artik kucuk cocuklardan da para kazanayim" demesiyle ortaya cikmi$ karakter .

  (bkz: the phantom menace)
 • adını george lucas'ın küçük kızının çıkardığı seslerden alan iğrenç karakter.
 • "me's are " gibi abuk ingilizceye sahip ,ballı ve fecii sakar karakter.
 • george lucasin kendi sol kaburga kemiginden yarattirdigi yarratik, george lucas adam olsa jar jar binks jean of arc olurdu, jar jar in tasarimcisi bile, filmde konushmasa daha iyi olurdu dedigine goree
 • sanki star wars'ın ilk bölümünde barımsı obamsı ortamda caz müzik eşliğinde bilimum ucubik yaratığa göbek attıran,halay çektiren george lucas değilmiş gibi;sanki star wars konsept itibariyle adult seyirlikmiş gibi ve kendi duruşundan gişe için asla taviz vermeyen bir yapımmış gibi,çocukların ilgisini çekmek,maymunluk yapmak için gruba katıldığından dolayı star wars hayranlarını çileden çıkarmış,sevimli karakter,neşe membağı.
 • filmde bile ezilmeye mahkum*; ahmet best tarafından seslendirilip aynı kişi tarafından aktörlerin göz hizasında olması ve bilgisayar çizimleri için* ışıklandırmanın sağlanması amacıyla settede canlandırılan; episode 1'ın daha önce denenmemiş olan tamamen cgi bir karakter yaratma teknolojisinin başarılı bir sonucu.
  hareketlerinin aktörlerin yanında sırıtmaması ve bilgisayar olduğunun anlaşılmaması artı bir olaydır.

  aşşağılayıp ezip büzenlerin ise senaryonun nasıl bağlanacağı; o olmadan gungan'ların nasıl çıkıpta günü kurtaracakları konusundaki hipotezlerinide bir ara okumak isterim.

  ayrıca (bkz: buyuk olaylari tek bir adama mal etmek) sanki lucas dayı çıktı "aha böyle bir karakter olsun bütün millet yerlere düşsün oyuncakları satılsın küçüklerden rant yapıym filmi 3 yaşındakiler izlesin" dedi.

  eh böyle düşünenler olduğu sürece ne star wars tad verir ne birşey. eğer bu şekilde düşünmek gerekiyorsa empire strikes back'te yoda'da abidik gubidik konuşmasıyla çocuklar için yapılmış komedi unsuru olur çıkar...
 • çok da önemli olmayan ve kısa bir süre sonra hafızadan kendini imha eden star wars karakteri. şimdi güncel örnek vereceğim mesaj kaygılı entry olacak diye korkuyorum ama türban sorunu gibi büyüdü bu jar jar efendi sorunu. bırakınız yapsın, bırakınız geçsin, siz ana hikayeye bakın kuzum, anakin daha büyüycek, jedi olacak, vader olacak, ohhoo biz kalmışız jar jar'da binks'te...