• galaktik kemal sunal
  • star wars episode iii revenge of the sith de ölmeyerek bizi hayal kırıklığına uğratmış şahsiyet... halbuki anakin onun kellesini koparacak diye bekliyorduk...

-hey ani! how are youssa, they sa youssa be bombad a darkk jedii!!... mesa think sa... -vızjjjönnnkkk-*
    +you look like an animal and i slaughter you like animal... <sinemada alkış sesleri kreşendo halinde yükselir>*
  • star wars'un hakan şükürü. nasıl ki bazen hakanın dötüne başına top çarpar gol olur; aha bu adam da gider savaşta onlarca adamı yere serer. ama kendisi de nasıl olduğunu bilmez. o kadar ballıdır.
  • eşek ve balık karışımı suratlı, deve bacaklı bir star wars karekteri. kanımca en gıcıklarından biri. bu da konuşma özürlü ama konuşması lucas seri üretim şirketinin sandığının aksine yoda gibi sevimli ve karizmatik değil. amerikada orijinal boyunda oyuncakları satılıyordu, çocuklar bunlarla masturbasyon yapıyor almayın diye yaygaralar kopmuştu. olmaz olsun öyle çocuk. hadi ışıkları kapadın o salyangoz gözleri eşek kulakları ne yaptın.
  • simpsons'ın sezon ve hangi bölüm olduğunu hatırlayamadığım bir bölümünün sonunda "bu bölüm star wars serilerinde ölenlere adanmıştır" şeklinde, darth vader'dan başlayarak listelenmiş ve listenin en sonunda; unfortunately not jar jar binks şeklinde yer bulmuş, star wars evreninin en hıyar karakteri...
  • "mesa called jar jar binks" tarzı konuşmasını
    full metal jacket'teki "me so horny" diyen hatuna* benzettiğim karakter.
  • star wars filmlerinin en sinir bozucu karakteridir ama en gereksiz karakteri değildir. öncelikle jar jar ne yaptı ?

(6 filmi de izlemediysen okuma sakın. bak olm okuma diyorum hala okuyorsun. oku amına koyim banane ya zaten star wars izlememişsen yuh sana)

- qui gon ve obi wan'ı kurtardı
    - gungan ve naboo halkını bir araya getirdi
    - palpatine'in yetiklerini genişletecek öneriyi parlementoya sundu ve clone ordularının bizzat palpatine'e bağlanmasını sağladı.

qui gon hocaefendi hazretleri nasıl anakin için "finding him was the will of the force" dediyse aynısı bunun için de geçerlidir. galaksinin kaderini sikip atacak en kilit olayın baş kahramanıdır.
  • 3. üçlemeden sonra kendisini bile arayacağımızdan korkuyorum, evet. şaşırt beni ey disney...
  • kendisine türkçe isim karşılığı olarak it oğlu iti uygun gördüğüm star wars karakteri ucube. yıllar sonra filmi tekrar izleyince kendisine olan nefretim tekrar doruk noktasına ulaştı.
  • "me's are " gibi abuk ingilizceye sahip ,ballı ve fecii sakar karakter.
hesabın var mı? giriş yap