şükela:  tümü | bugün soru sor
 • https://twitter.com/jaredwall01 adresinde twitleriyle boy gösteren, ufak çaplı fenomen olmaya doğru giden kişi.

  twitter'a ara sıra da olsa girme sebebim kendisi. parodi bir hesap değilse, ki zannetmiyorum, bir yabancının türk kültürüyle bu kadar kucaklaşması ve 40 yıllık türkmüş gibi bu kadar güzel dokundurmalar yapabilmesi çok çok ilginç ve eğlenceli. ingilizce türkçe twitlerine de çok çok gülüyorum.
 • türkiye ile ilgili muazzam tespitleri olan ve turklish tweetleriyle günümüze neşe katan fenomen. henüz fenomen olmasa bile yakında olacak zaten. o yüzden fenomen demekte bir beis görmüyorum. (bkz: buralar değerlenir)

  gelişmiş mizah yeteneğinden olayı ilk etapta ingiliz olduğunu düşündürse de, aslen amerikalıdır. sanırım kendisini bir türk kızına olan aşkı istanbul'a getirmiş ya da buraya gelip aşık olmuş, bilemedim. bir süredir burada yaşıyor, adeta bizden bile türk olmuş. takipçi sayısı 1000 küsürken takip etmeye başladım. en az 4-5 arkadaşım da benden sonra takip etmeye başladı. şu an 13k olmuş ki 100k'lar belki yarın, belki yarından da yakın.

  lastly; whenever i see his amusing tweets, he makes me ponder why on earth i am so kadersiz that such kafa insanlar i happen to like a lot, are never within reach to be my kankalar.
 • anlıyorum ama konuşamıyorum'cular için biçilmiş kaftan bir arkadaşımız; anladığını sinyalleme adına birebir.
 • gördüğüm gibi takibe aldığım çok eğlenceli bir twitter kullanıcısı.

  mesela;

  https://twitter.com/…tatus/1036986679964381186?s=09

  https://twitter.com/…tatus/1046427092861300736?s=09
 • mezarından immanuel kant kalksa ve allahı kitabı üzerine yemin çekse bana bu şahsın türk olmadığına inandıramaz.

  çünkü eline versek şu cümleyi benden iyi kurar. yok, türk olmaması mümkün değil. kesin gerçek adı alper.
 • uzun süredir yüzüne bakmadığım twitter'a yeniden dadanmama vesile olmuş kişi. moral bozukluğuna bire bir. if kestane can be a kebap, then anything is possible