şükela:  tümü | bugün

yazdıklarının anlamı olmadığını bildiği için mesaj alımını da kapatmış aktroll.

demek varil fiyatları artarken normalmiş, e be bakan kör; varil fiyatları inerken niye indirim yapılmadı onu da açıklasana biraz? açıklayacamacağın için mi mesaj alımı kapalı? dübür olmayınca mesaja kapat, yazı olarak saçmala.

paralı askerler sizi.
  • nick altına hakaret içerikli entry girenleri önce sözlük yönetimi sonra da savcılığa şikayet edecek kişi. başka yerde değil sadece sözlükte bile bir araştırma yapsanız petrol fiyatlarının yıl içinde milyon kere inip çıktığını görürsünüz. petrol fiyatları hiç düşmüyorsa 5 yıl önce filan yine 5 tl olan kurşunsuz benzin ne aralar 4 tl ve altına inip bir daha yükseldi. ağırlıklı olarak yükseliş eğiliminde olan petrol fiyatlarındaki bu dalgalanma da cumhuriyet tarihinden beri var olan bir olgu. cumhuriyet tarihini bırak belki de petrol tarihinden beri var olan bir gerçek. enerjiyi ithal ediyorsan, varil fiyatı ve o varil başına verdiğin döviz de sürekli artıyorsa nasıl bir sonuç bekliyorsun peki?
    asıl s nezaketsiz,küfürbaz ve tahammülsüz olan sizsiniz.kimsenin nick altına gidip birşey yazmadım ve yazmam da fikrimi ve düşüncemi gittim ilgili başlık altına yazdım. senin de varsa bir fikrin gidersin oraya yazarsın. nick altı trolluğu yaparak terbiyesizleşmenin, tanımadığın etmediğin kişinin kişilik haklarına saldırmanın, iftira atmanın alemi nedir?
    düşük maaşlısından aktrol
    yüksek maaşlıları daha ele tutulur yazıyor. bunun aldığı para düşük olduğu için mi seviye bu kadar yoksa seviye bu kadar olduğu için mi az para vermişler orasını bilemem.
  • tek hücreli canlıların ezberlerindeki tek cümleye maruz kalanlardan sadece biridir. onların hoşuna gitmeyen şeyler yazan herkes para alıp yazıyor. oy verdiklerine oy vermeyen herkes parayla oy veriyor. kafa bu işte. böyle sağa sola kafayı vurmaya devam edin. böyle mutlu oluyorsanız en azından bir teselli bulabiliyorsanız gidin trilyon kere benzine zam geldi, öldük tükendik başlıkları filan açın. ne de olsa kimsenin benzin alım gücü yok. bu karınca sürüsü gibi arabalara uzaylılar filan biniyor herhalde.
    ne yaparsanız yapın seviyenize inmeyeceğim. tanımadım etmediğim insanların nick altına gidip aynı üslupla çirkinleşip çirkefleşmeyeceğim.
  • engelleyip geçiyorsan niye cıyak cıyak ötüyorsun diyendir.
  • akp benzin zammı savunma ekibinin lideri.

hep 50 tl'lik benzin alan adam bu. bunlar olduğu sürece bırak 10 kuruş zammı her ay 5 tl zam yaparım ben amk. böyle seçmene can kurban.
  • mesele benzin zammı meselesi değil onu biliyoruz. hiçbir şey bulamazlarsa bile sahibi tarafından kapatılan emek sineması üzerinden yaygara koparan bir kitlenin mal görmüş mağribi gibi benzin zammı üzerinden muhalefet kasmasındaki gülünçlükten bahsediyoruz. yoksa kim hükümette olursa olsun ham petrol ve döviz piyasalarındaki dalgalanmaya göre akaryakıt fiyatlarının da inip çıkacağını bilmeyecek kadar kör cahil biri olamaz. bundan bahsediyoruz.
  • en güzel yaptığı şey laf salatasıdır ama soğansız yapıyor. cümleleri okuyun konu ile ilgili bir şey yok ama yazmış yazmış yazmış yazmış.

adamın yazılarını matematiksel olarak yazayım dilerseniz:

0+0+0+0+......+0=0

bu yazarın girisini görürseniz yukarıdaki eşitliği hatırlayın zamanınızı kaybetmeyin, zaman geri gelmez.

yine almış reyizinden "mesele" sözünü amk, bulduğu yerde cümle içinde kullanıyor. kendi kalitesinde bir cümle kuralım :

babamgilin meselesi var.

ama bak bunu engellemiycem, bunun canına yapışasım var.

hadi öptüm kib bay.
  • "atatürk, inönü ve bayar hem parti başkanı hem de devlet başkanı ve yürütmenin başı olarak görev yaptıkları için zaten türkiye'nin kuruluşundan 50'li yıllara kadar devam etmiş bir yönetim biçiminin yeniden onaylanması. o kadar abartılacak bir mevzu değil. asıl ilginç olan atatürkçü olduğunu söyleyenlerin onun yönetim biçimine karşı çıkması. atatürk hem chp genel başkanı hem de cumhurbaşkanı değil miydi?
    şimdi de madem cumhurbaşkanını seçiyoruz. ee bir daha başbakan niye seçiyoruz. tek elden yetki ve görev karmaşası olmadan ve bir koalisyonun kurulması için aylar yıllar geçen lüzümsüz pazarlıklara gerek duymadan hükümetler kurulsun işte. ne var bunda? bir daha hükümet düşsün diye pkk partisini allayıp pullayıp joker olarak saha sürememekten mi korkuyorsunuz? evet diyeceğim referandumdur."

demiş kişidir başkanlık sistemi referandumu hakkında. şöyle bir yorumum olacak,

güçler ayrılığı
    ü
    ç
    l
    e
    r

a
    y
    r
    ı
    l
    ı
    ğ
    ı
  • referandumun güçler ayrılığı ile alakası olmadığını düşünenlerdendir.

güçler ayrılığı nedir ?
    1) yasama
    2) yürütme
    3 ) yargı.
    yasama yetkisi meclisin. bu yetki yerinde kalıyor.
    yargılama yetkisi mahkemelerin. bu yetki de yerinde kalıyor.
    gelelim asıl problemli konuya; yürütme yetkisi. hem cumhurbaşkanı seçiliyor hem başbakan. bu yetki karmaşası tek elden halledilmiş olup yürütme yetkisi cumhurbaşkanına geçiyor. yasama ve yargılama yetkisi tek elden yürütülüyorsa yürütme yetkisi konusunda neden karmaşa olsun? so what?