şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2017 nba draft'ı 22. sıra seçimi olan eski texas oyuncusu center.

  brooklyn nets tarafından seçildi.
 • 98 doğumlu çaylak pivot ,6"11 boyunda, kendisi nba 'in afro model saç ihtiyacını karşılıyor, bu sene çaylaklar baya iyi iş çıkarıyor, kendisi en iyi ilk 5 çaylak arasına giremez belki ama kesinlikle çaylaklar arasından oluşturulacak ilk 5'e girer, zira aklıma çaylak pivot ismi pek gelmedi şöyle bir düşününce , belki bam adebayo zorlar ......yazdım seni afro takipteyim....en az bi 15 sene boy göstermeni bekliyorum nba'de
 • 60’lı yıllardan fırlamış gibi duruyor bu arkadaş. aynı hafta içinde blake griffin’i iki poster denemesinde de blokladı. değişik bir tip merakla takip ediyoruz.
 • izlenesi, sevilesi büyük boy dr. j(bkz: julius erving), enteresan çocuk. tipi, hal hareketleri; bu bir de spencer dinwiddie evde spike lee izleyip, mos def dinliyorlar gibi. yıllar önce, kimsenin blake griffin'in önüne çıkmaya maçasının yetmediğini ve bunun can sıkıcı bir şey olduğunu yazmıştım, gerçi griffin belki eskisi kadar patlayıcı değil ( çok takip etmediğim için bilemiyorum da ) (bkz: #46434753) bu genco ise griffin dahil, önüne gelen herkese uçuyor.

  ruhunda oglik var gibi, ama hafif nerd okumuş og.
 • blake griffin gibi adamı potaya sokmasıyla ünlü smaçörü iki defa blokladıktan sonra dün akşam lebron james'i da havada asılı bırakmıştır.

  valla iyi cesaret var bebede.

  blake 1
  blake 2
  lebron

  yalnız tabi her smaca kalkana blok koyma sevdası her zaman lehine işlemiyor.
  uzun kollu, kocaman elli yaratıklara (giannis sana diyorum) denk gelince bol bol poster malzemesi oluyor afrolum.

  giannis
  kawhi
  gobert
  capela

  3-5 sene içerisinde dpoy için ismi bol bol geçecektir.
  fear the 'fro
 • kurbanları arasına giannis antetokounmpo'yu da ekleyen afro saçlı brooklyn nets pivotu.

  https://twitter.com/…iye/status/1079144084349046785

  sempatik, işinde gücünde bir arkadaşa benziyor. biraz da deli cesareti eklemişler belli. lebron'un, griffin'in, antetokounmpo'nun karşısına korkmadan çıkıyor. nets'in uzun bir süre sonra yaptığı ilk draft seçimi olarak da şimdiden takımın en önemli oyuncularından biri. yolu açık olsun.
 • nba'e böyle adamlar her zaman lazım. geçen gün yaptığı blok koleksiyonunu incelerken içimin yağları eridi. tam bir vigilante, nba'in kaşar baronlarına tek tek ben buradayım diye bağırıyor. kenardan köşeden de olsa takip edeceğim oyuncular listeme aldım, daha göz önündeki bir franchise'a geçmesini dört gözle bekliyorum.
 • kaldırmış bekliyor, kollarını. afro saçları ile de ayrıca sempati uyandırandır. nba gibi showtime dünyasında bu genç gibi anti-kahramanlara her zaman ihtiyaç var.

  bir diğeri için (bkz: allen iverson)
 • yıllardan beri poster olma korkusu ile hiç bir uzun smaca giden oyunculara bloğa kalkmıyordu.

  zaten kolay faul çalınıyor ne poster olacağım diye resmen kaçıyorlardı bu adam ilaç gibi geldi.
 • günümüz nba takımlarının tam olarak aradığı pivot. hücumda fazla top kullanmayan ribound çeken ve en önemlisi çember savunan uzun. bu çocukta bu işleri fazlasıyla yapıyor.

  özellikle pace and space basketbolunun hükümranlığı ile takımlar artık daha ziyade dış şutlarla ve hızlı hücumlarla basket bulmayı tercih ediyorlar. yani artık kimse boyalı alanda topu eline alıp sırtı potaya dönük şekilde post up oynayan bir uzunu takımında barındırmak istemiyor ya da daha doğrusu buna ihtiyaç duymuyor. artık takımlarda topu yere vurabilecek ve şut atabilecek o kadar çok oyuncu var ki top boyalı alana inene kadar pas trafiği ile uygun dış atışı bulmak ve sayı kazanmak istatistik olarak çok daha verimli. bu nedenle takımlarda yavaş yavaş eski nesil uzunlardan ziyade jarret allen gibi mobil, ayakları hızlı, çember savunan ve hücumda çok top istemeyen uzunlar ile daha iyi iş yapmaya başladılar. bu çocuğun kendi draft sınıfında 22. sıradan seçilmiş olması da brooklyn'in başarısı. şu berbat halde dahi gelecek için adamlar kendilerine bir iki iyi parçayı çıkarmayı başardılar.