şükela:  tümü | bugün
 • ince belli, narin dilber jasmine... badişahın kızı, aladdin’in vurulduğu kertme. bu kız uçan halılarla, türlü haywanatla, o diyar senin bu diyar kimin dolaşır durur, sakalından utanmayan babası da bi gün olsun “nerdeydin, nereye gittin, kimle gidiyon” demez. hele bu jasmine’in bi de pornoları wardır ki, eywah eywah, piyasaya sürülse sayın onuru iki paralık olur, her türlü numara wardır bu jasmine’de. aladdin’le bi türlü ewlenemezler, başları dertten kötleri sitten kurtulmaz çünkü, du baqalım nereye kadar gider. esmerdir.
 • jasmine'nin karşılığı türkçe'de "yasemin"dir; bir de her yabancı ismin karşılığına türkçe isim bindiren tipler wardır ki o ayrı bi inceleme konusudur. [adam/adem, honour/onur, george/ercüment, ahmet/alehandro]
 • takamine tarafından korede üretilen akustik gitarlara verilen isim.
 • alanyaya 20 km mesafediki otelin adı
 • keith jarrett ve charlie haden'ın yaptıkları harika bir şey. albüm demiyorum diyemiyorum, ilahi bir şeyler var içinde. şafak gibi bir albüm. gecenin rehaveti, kimi zaman yorgunluğu, günün getirdiği tazelik ve umutla o kadar güzel harmanlanıyor ki, hissedebilme lüksünüz için minnet duyuyorsunuz doğaya. temanın ayrılık kokması umudu daha bir körüklüyor. tıpkı ayrılıklardan sonra içten içe oluşan daha iyisi olur belki gibi.
 • (bkz: jai paul)
 • guya apple in youtube lisansinin suresi dolmus, bu yuzden ios6 da youtube uygulamasi yokmus. alternatif bir seyler ariyoruz tabi.. google soz vermis bir cozum bulacakmis, hatta bulmus da sanirim, google'in youtube uygulamasi varmis.. ancak ipad icin ozel bir uygulama degil bu, goruntu vs cok kotu, ustelik geride yurutme imkani yok. jasmine de alternatif cozumlerden biri iste, ancak bu uygulama da duzgun calismiyor, arayuzu de cok hos aslinda, kullanisli ama malesef video goremedikten sonra nafile. http://www.redmondpie.com/…e-for-iphone-5-and-ipad/ jasmine hakkinda birkac bilgi icin gerekebilir, ancak video yuklemeyi beceremiyor, yineliyorum. bence google bu jasmine uzerine calisip, ipadlerimizi youtubesuz birakmasin.
 • javascript bdd test framework'u.

  guzel, ama async fonksiyonlari test etmek biraz sikintili, bir suru runs waitsfor vs kullanmak gerekiyor. daha iyi bir alternatifi icin (bkz: mocha)

  http://pivotal.github.com/jasmine/