şükela:  tümü | bugün
 • wick'in eğitim geçmişi spekülasyonlardan ibaret. fortis fortuna adiuvat dövmesi eski marine (spec ops) olduğunu ima ediyor ama lore'da bu resmi değil. yine de böyle ölümcül bir suikastçinin istihbarat eğitimi olmadığını varsaymak yanlış olur. bu açıdan bourne'dan tek farkı hitman olması. bourne malum, devletin yetiştirdiği bir ajan. wick devletten değil de askeriyeden direkt hitman'liğe geçmiş gibi görünüyor, verilen bilgilere göre.

  wick'in bildiği uzak doğu dövüş sanatları:

  brezilya jiu-jitsu
  judo
  jujutsu
  sombo
  aikido
  aiki-jitsu
  gun-jitsu
  car-fu
  shinobi-iri

  bourne'un dövüş eğitimi:

  jeet kune do
  krav maga
  escrima
  wing chun kung fu
  muay thai
  boks
  kali

  ikisi de yakın mesafe bıçak dövüşü ustası. ikisi de usta silahşör. sürücülükleri de yine profesyonel düzeyde.

  bu bağlamda yakın dövüşte kim galip gelir, onu bu dövüş sanatlarını bilenler kestirebilir bence. hangi dövüş sanatı diğerine daha üstün geliyor, biz bilemeyiz. öyle bir istatistik olsa bile kimse kesin bir sonuca varamaz. neticede işin içinde çok etken var. sadece kas gücü değil. taktik, zeka, içgüdü, öngörü vs de önemli. adam ani, zekice bir hamle yaparak, on dakikalık bir dövüşten sonra, rakibini öldürebilir yani. rakibin yorulmamış olması bir şey ifade etmiyor o yüzden.

  dövüş dışında kıyaslarsak; bourne daha fazla dil biliyor. acı eşiği, aldığı psikolojik eğitimlerden ötürü daha yüksek. mental olarak daha güçlü diyebiliriz yani. wick'den daha soğukkanlı ama görev bilinci var. haliyle görev dışı adam öldürmez. wick önüne kim çıkıyorsa içinden geçiyor bildiğin, lol. bourne daha çok sorgular o yüzden. neticede bu hayata devletime yardım ediyorum, ülkeme hizmet ediyorum diyerek girmiştir. wick ise baya bildiğin suç dünyasının adamı olmuştur.

  en iyisi dövüşmesinler bence. arkadaş olsunlar. anılarını paylaşsınlar, günbatımını falan seyredip biralarını içsinler yani, yazıktır.
 • şerefsizler yaşımız ortaya çıksın diye anket yapmışlar. wick'i severiz ama şu an extreme ways çalıyor.
 • matt damon'ın tıfıl, keanu reeves'in yapılı olduğunu öğrendiğimiz versus.

  matt damon'ı en son ocean's eleven'da mı yoksa good will hunting'de mi izlediniz amk.
 • aslında ilk john wickde "baba yaga bir kalem ile 3-5 kişiyi öldürürdü dostum anlıyor musun? bir kalem ile" diye reklamı yapılırken ben bunu jason bourne zaten yaptı ya oğlum demiştim. ama john abi kitap ile adam öldürerek çıtayı biraz yükseltti bence.

  şimdi jason harita metod defter, elişi kağıdı veya gönye ile adam öldürene kadar liderlik baba yaga'da.
 • bourne'un, "get some rest john, you look tired" diyerek wick'in aklını alacağı versus.
 • bourne özel yetiştirilmiş bir ajan hem kaybedecek bir köpeği bile yok ,john wick sokaklarda yetişmiş silah kullanmayı iyi biliyor ama neticede bir gece baskınında iyi benzetmişlerdi bourne'ün evine gece girecekler bourne adamın götünden kan alır be...
 • john wick'in peşine düştüğü basit adamları bulmak için sarfettiği eforla jason born cia'i taşak oglanina çevirmiş, herkesin aklını almıştır.
  jason born bu versusu sırt çantası ile bile alır.
 • teke tek dövüşte john wick, ama işin içine planlar, tuzaklar girerse her türlü jason bourne alır.
 • jason bourne yapacağı plan ile john wick'in kendi kendini öldürmesini sağlar. bourne'u göremez bile wick. en yüksek ihtimalli karşılaşma sonucu bence budur.
 • john wick guzel bir abimiz. kopegi icin aldigi intikam 100kg tassak gerektirir ama is jason'la kapismaya gelince, bourne'un ruzgarindan zature olur joh wick.

hesabın var mı? giriş yap