şükela:  tümü | bugün
 • şerefsizler yaşımız ortaya çıksın diye anket yapmışlar. wick'i severiz ama şu an extreme ways çalıyor.
 • jason bourne vs neo amk hadi bakalım
 • john wick'in peşine düştüğü basit adamları bulmak için sarfettiği eforla jason born cia'i taşak oglanina çevirmiş, herkesin aklını almıştır.
  jason born bu versusu sırt çantası ile bile alır.
 • john wick guzel bir abimiz. kopegi icin aldigi intikam 100kg tassak gerektirir ama is jason'la kapismaya gelince, bourne'un ruzgarindan zature olur joh wick.
 • (bkz: jason bourne) vs (bkz: john wick)
  (bkz: lionel messi) vs (bkz: sabri sarıoğlu)
 • john wick , jason bourne'un içinden geçer .
 • bu versus bourne'a hakarettir.
  bourne o kalemi alır wick'e eğitim verir.
 • başlık açtığınıza bile değmez. wick'i ben de severim iyi çocuktur, allah yukarıda bize de bir yanlışı olmadı ama konu jason bourne olunca iş değişir, arkasındaki devlet desteğiyle kılını bile kıpırdatmadan wick'i şafak operasyonuyla evinden aldırabilir, ergenekon'da balyoz'da falan da jason'ın parmağı var diyorlar.
 • (bkz: john wick kim amk)

  senciyiz david webb.
 • wick'in eğitim geçmişi spekülasyonlardan ibaret. fortis fortuna adiuvat dövmesi eski marine (spec ops) olduğunu ima ediyor ama lore'da bu resmi değil. yine de böyle ölümcül bir suikastçinin istihbarat eğitimi olmadığını varsaymak yanlış olur. bu açıdan bourne'dan tek farkı hitman olması. bourne malum, devletin yetiştirdiği bir ajan. wick devletten değil de askeriyeden direkt hitman'liğe geçmiş gibi görünüyor, verilen bilgilere göre.

  wick'in bildiği uzak doğu dövüş sanatları:

  brezilya jiu-jitsu
  judo
  jujutsu
  sombo
  aikido
  aiki-jitsu
  gun-jitsu
  car-fu
  shinobi-iri

  bourne'un dövüş eğitimi:

  jeet kune do
  krav maga
  escrima
  wing chun kung fu
  muay thai
  boks
  kali

  ikisi de yakın mesafe bıçak dövüşü ustası. ikisi de usta silahşör. sürücülükleri de yine profesyonel düzeyde.

  bu bağlamda yakın dövüşte kim galip gelir, onu bu dövüş sanatlarını bilenler kestirebilir bence. hangi dövüş sanatı diğerine daha üstün geliyor, biz bilemeyiz. öyle bir istatistik olsa bile kimse kesin bir sonuca varamaz. neticede işin içinde çok etken var. sadece kas gücü değil. taktik, zeka, içgüdü, öngörü vs de önemli. adam ani, zekice bir hamle yaparak, on dakikalık bir dövüşten sonra, rakibini öldürebilir yani. rakibin yorulmamış olması bir şey ifade etmiyor o yüzden.

  dövüş dışında kıyaslarsak; bourne daha fazla dil biliyor. acı eşiği, aldığı psikolojik eğitimlerden ötürü daha yüksek. mental olarak daha güçlü diyebiliriz yani. wick'den daha soğukkanlı ama görev bilinci var. haliyle görev dışı adam öldürmez. wick önüne kim çıkıyorsa içinden geçiyor bildiğin, lol. bourne daha çok sorgular o yüzden. neticede bu hayata devletime yardım ediyorum, ülkeme hizmet ediyorum diyerek girmiştir. wick ise baya bildiğin suç dünyasının adamı olmuştur.

  en iyisi dövüşmesinler bence. arkadaş olsunlar. anılarını paylaşsınlar, günbatımını falan seyredip biralarını içsinler yani, yazıktır.

hesabın var mı? giriş yap