şükela:  tümü | bugün
 • john wick adeta bir battal gazi edasıyla taktik maktik yok bam bam bam!
  gibisinden sürüsüne bereket düşmanlarını da headshot atarak alabilme kabiliyetine sahiptir.
  jason bourne ise işi daha taktiksel,daha zeka dolu ve daha planlı şekilde düşmanlarını avlayarak gerçekleştirir.yani bourne'a john wick'deki gibi bir sürü düşman hücum etmez.onun yerine kendi kapasitesine yakın bosslarla kapışarak filimlerine müthiş bir gerilim ve aksiyon katar.
  john wick 'de ise karakteri çok zorlayacak bir boss yerine yani düşmanların niteliğinden çok niceliğine önem verilerek bourne 'dan daha fazla aksiyon dozajı vererek ama gerilim faktörünü de bourne kadar vermeyerek izleyiciye aksiyona doyuracak bir film şöleni yaşatabildiğini söyleyebilirim.
  hulasa bourne için yerinde aksiyon ve gerilim,john wick için ise;yeteri kadar aksiyon azar azar gerilim.
 • bourne apartman çocuğu ekşici, wick hayvan dostu direkt manyak psikopat kahraman.
 • jason devletin köpeğiyken, john wick siz hepiniz ben tek diyebilen bir delikanlıdır. o cia, fbi dediğiniz devletin polisi john sektöre geri mi döndün kuzum diye sorabilir anca.
 • john wick sıcak çatışmada daha iyi, jason bourne ise daha taktiksel ilerliyor. hangisi derseniz ikisi de eşit. ikisi de idolümdür.
  zaten canlandıran iki aktör de, matt damon ve keanu reeves, kişilikleri ile saygıyı hakeden, hayranı olduğum oyuncular.
  jason bourne 2 ve john wick 4'ü bekliyor gözlerimiz.
 • jason bourne gerçekçi bir karakterdir. john wick ise çizgi roman karakteri gibidir.
  jason bourne evreninde john wick tarzı karakterlere yer yoktur.
  ancak john wick evreninde jason bourne karakteri olabilir. böyle birşey olursa ne mafya kalır, ne continental, ne de john wick.
  kısaca john wick, jason bourne karşısında ceketinin düğmesini ilikleyip saygılarını sunar, hürmet eder.
 • bourne serisi baya sofistikedir ama john wick serisi cüneyt arkın serisi havasındadır bence. konu yok gibi nerdeyse. kıyaslanacak seriler değil bence.
 • doğru karşılaştırma için:

  (bkz: jason bourne vs robert mccall)
 • başlık ne izleyeceğim ya dediğim bu zamanlarda bourne serisini yeniden izleme isteği uyandırdı.

  teşekkürler sözlük.

  bu arada tercihimi jason bourne' dan yana kullanıyorum.

  bugün de anket doldurduk çok şükür
 • yahu öyle bir versus yapmışsınız ki ağzımın tadı kaçtı. çünkü wick'i, bourne'dan daha çok severim. tarzı, tavrı vs. en sevdiğim film karakterlerinden biridir ama doğruyu söylemek gerekirse bourne'un neredeyse tüm sinema evreninde (süper kahramanlar hariç) alamayacağı adam yok gibi. tabi bi arenaya atılıp dövüştürüldükleri bir senaryodan bahsetmiyorum ki öyle bir senaryoda da wick'le başa baş kapışır(ama yenilir) o ayrı mevzu ancak şehir ortamında birbirlerinin peşine düştükleri, zeka, istihbarat gerektiren huntdown tarzı bir versusda bourne, wick'i haşat eder. peşindeki tüm hitmanleri harcadığı gibi üstüne cia'i madara etmiş bir adamdan bahsediyoruz. bu arada ben john wick evrenindeki "kalem" mevzusunun jason bourne'a gönderme olduğunu düşünürüm hep. şu sahneyi izleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız;

  https://youtu.be/ufnmq5ppsca?t=78
 • kesinlikle jason bourne

hesabın var mı? giriş yap