şükela:  tümü | bugün
880 entry daha
 • bu adamın serdar aziz'den iyi olduğu düşünen biri hayatında galatasaray maçı izlememiştir.
 • (bkz: 5 duyu organı)na sahip herhangi bir canlı, herhangi bir spor dalında (futbol dahil) serdar aziz'den on kat daha iyidir.
 • hava topu özürlü yeteneksiz ve beceriksiz stoper.

  adebayor'dan yediği o çalım bile yeter futbolu bırakması için.

  kimden iyi kimden kötü bilemem ama bu adamın stoper falan olmadığından eminim.

  2 ağladı diye kapağı attı galatasaray'a.
 • eğer bahsettiğimiz pozisyon; sağ bek, sol bek, sağ/sol açık, orta saha, forvet hatta kaleci mevki ise serdar aziz'den daha iyi futbolcu olabilir.

  ama stoperde değil, kesinlikle değil.
 • biraz şanssız bir çocuk. pozisyonuna göre farklı bir oyuncu ama şu ana kadar doğru şekilde kullanılamadı. artı özellikleri süratli olması, sezgilerinin güçlü olması, mücadeleden çekinmemesi ve iyi sıçraması. ama diğer yandan fiziği ve boyu yetersiz, henüz genç olduğu için güçlü değil ve tecrübesiz olduğu için de tecrübeli forvetlere karşı markajda ve topu kapmada zayıf kalıyor.
  şimdi bu arkadaş vincent janssen ve cenk tosun a karşı çok iyi maçlar çıkarabilir ama adebayor gibi insan azmanı veya vagner love gibi kurt oyuncular rahatlıkla maymun ederler.
 • serdar aziz den her anlamda daha iyidir, bakmayın futbolcu eskisi spor yorumcularının bokladığına. onlar devrecilik, yeğencilik yapma peşindeler. ha dersen ki kadroda bir maicon varken denayer ilk 11 oynar mı, oynamaz ama kadroda 1 tane maicon var hali hazırda.

  serdar aziz dediğiniz adam gökhan zan versiyon 2, 1 maç olur 8 maç olmaz. serdar aziz isterse dünyanın en iyi stoper performansını göstersin hiçbir büyük takım serdar aziz e güvenerek sezon planlaması yapmaz.

  denayer çok farklı meziyetleri olan bir oyuncu, bir stoper için fazlasıyla atletik ve teknik, stoperlerin genelinin aksine hırçın değil, şu kadroda hakeme itirazdan, rakiple dalaşmaktan kart görecek son adam diyebiliriz.

  denayer in tek eksiği maç tecrübesi, stoper ve bek oyuncularında tecrübe çok fazla ön plana çıkar çünkü yapılan işin %95 i tekrara dayalı işlerdir. avrupada olmadığımız bir sezonda denayer gibi bir potansiyeli kazanmak bir sonraki sezon galatasaray a + puan olarak dönecektir.
 • serdar aziz bu adamdan (sık sakatlık yaşaması hariç) çok daha iyi stoperdir.

  ayrıca gökhan zan her ikisinden de iyi stoperdir. (man utd forvet hattını tek başına kesebilen bir oyuncudur). serdar gibi onun da kronik sakatlık problemi vardır.

  denayer'in bu ikisinden tek üstün yanı ileri hızlı çıkışlarıdır, ki bir stoperde az görülen bir meziyettir.
 • kontrollü bir oyuncu olmasi gerek, cunku hamleli bir oyuncu olmak icin fazla agir.

  mesela semih kaya hamleli bir oyuncu oldugu icin ilk hamlesinin zamani ve siddeti kötü oldugunda %100 gol yiyorduk.

  mesela bülent hamleli bir oyuncuydu, öyle rakibi önce bir kontrol edeyim gerekirse basmam demiyordu, direkt hamlesini yapiyordu top bülent ve forvetin arasinda kalsa topa da 20 metre uzak olsalar bülent'in ne yapacagini biliyorduk, dalip topa ya da rakibe girerdi.

  maicon mesela kontrollu bir defans oyuncusu, topa gelirken ne yapacagini dusunup körü körüne dalmiyor, rakibi bir tartiyor duruma göre hareket ediyor.

  denayer maicon'u örnek almali, kendisinin kötü taraflarini düzeltmek icin hala sansi var, galatasaray seyircisine karsi bir borcu varmis gibi dusundugu icin ekstra caba göstermeye calisiyor bu da oyununa yansiyor, daha sakin kalmali.

  son olarak serdar aziz denayer'den cok daha iyi bir oyuncudur. cunku daha tecrübeli ve daha cok mac oynamistir ve 5 yas daha olgundur.
 • galatasaray'ın stoperinde de, yedek kulübesinde de olmaması gereken bir oyuncudur.

  kendisinin hataları maalesef tecrübeyle ya da maç formuyla alakalı değil. bu sezon denayer'ı kalan bütün maçlarda 11 başlatsak, bu sene ve seneye aynı hatalardan sağlam resitaller izleyeceğimize eminim.
 • stoper değildir.

  bu nedenle serdar aziz ile karşılaştırmak gereksizdir.
136 entry daha