şükela:  tümü | bugün
848 entry daha
  • bu adamın serdar aziz'den iyi olduğu düşünen biri hayatında galatasaray maçı izlememiştir.
  • 31 yaşındayım, 4 yaşından beri galatasaray'ın maçlarını izliyorum. jason denayer, serdar aziz'den on kat daha iyi oyuncudur.
  • hava topu özürlü yeteneksiz ve beceriksiz stoper.

adebayor'dan yediği o çalım bile yeter futbolu bırakması için.

kimden iyi kimden kötü bilemem ama bu adamın stoper falan olmadığından eminim.

2 ağladı diye kapağı attı galatasaray'a.
  • eğer bahsettiğimiz pozisyon; sağ bek, sol bek, sağ/sol açık, orta saha, forvet hatta kaleci mevki ise serdar aziz'den daha iyi futbolcu olabilir.

ama stoperde değil, kesinlikle değil.
  • serdar aziz'in bu adamdan iyi olduğunu düşünen neye göre aceba serdar'ı daha çok beğeniyor.

serdar denayer'den hızlı bi stoper mi
    yoksa serdar denayer'den daha teknik mi
    serdar'ın geriden topu çıkarma oyun kurma özelliği mi daha iyi
    yoksa serdar'ı kendi mevkisi dışında da bek, ön libero olarak kullanabiliyormuyuz
    top serdar'ın ayağındayken mi daha geriliyoruz yoksa denayer'deyken mi
    hangisi takımı kart veya sakatlık sebebiyle yalnız bırakabilir
    serdar tuttuğu adama adım mı attırmıyor da bu belirgin özelliğiyle öne çıkıyor
    yoksa oynadığı maçlarda galatasaray yan toptan hiç gol mü yemiyor.
    serdar daha mı az kazanıyor da verim-kazanç arası ortalamasıyla gönlümü kazanıyor

bakıyorum, düşünüyorum izliyorum mantığım hiçbir koşulda serdar'dan yana olmuyor serdar deyince aklıma aman ayağına top gelmesin diyen top gelirse de aman kaptırmasın diye korkan, kalbi ürkek ürkek çarpan bi taraftar profili çiziyorum.

veya aha sakatlandı gene aylarca yok veya yavaş kaldı adamı gene döndürdü, ayağının altından topu kaçırdı ulan orada kaleciye geri pas mı verilir diye korkularla yaşayan, söven, sinirlenen bi taraftar olarak asabım bozuluyor.

denayer ne kadar yetersiz stoperse serdar 10 katı daha yetersiz stoperdir net.
  • biraz şanssız bir çocuk. pozisyonuna göre farklı bir oyuncu ama şu ana kadar doğru şekilde kullanılamadı. artı özellikleri süratli olması, sezgilerinin güçlü olması, mücadeleden çekinmemesi ve iyi sıçraması. ama diğer yandan fiziği ve boyu yetersiz, henüz genç olduğu için güçlü değil ve tecrübesiz olduğu için de tecrübeli forvetlere karşı markajda ve topu kapmada zayıf kalıyor.
    şimdi bu arkadaş vincent janssen ve cenk tosun a karşı çok iyi maçlar çıkarabilir ama adebayor gibi insan azmanı veya vagner love gibi kurt oyuncular rahatlıkla maymun ederler.
  • serdar aziz den her anlamda daha iyidir, bakmayın futbolcu eskisi spor yorumcularının bokladığına. onlar devrecilik, yeğencilik yapma peşindeler. ha dersen ki kadroda bir maicon varken denayer ilk 11 oynar mı, oynamaz ama kadroda 1 tane maicon var hali hazırda.

serdar aziz dediğiniz adam gökhan zan versiyon 2, 1 maç olur 8 maç olmaz. serdar aziz isterse dünyanın en iyi stoper performansını göstersin hiçbir büyük takım serdar aziz e güvenerek sezon planlaması yapmaz.

denayer çok farklı meziyetleri olan bir oyuncu, bir stoper için fazlasıyla atletik ve teknik, stoperlerin genelinin aksine hırçın değil, şu kadroda hakeme itirazdan, rakiple dalaşmaktan kart görecek son adam diyebiliriz.

denayer in tek eksiği maç tecrübesi, stoper ve bek oyuncularında tecrübe çok fazla ön plana çıkar çünkü yapılan işin %95 i tekrara dayalı işlerdir. avrupada olmadığımız bir sezonda denayer gibi bir potansiyeli kazanmak bir sonraki sezon galatasaray a + puan olarak dönecektir.
  • serdar aziz bu adamdan (sık sakatlık yaşaması hariç) çok daha iyi stoperdir.

ayrıca gökhan zan her ikisinden de iyi stoperdir. (man utd forvet hattını tek başına kesebilen bir oyuncudur). serdar gibi onun da kronik sakatlık problemi vardır.

denayer'in bu ikisinden tek üstün yanı ileri hızlı çıkışlarıdır, ki bir stoperde az görülen bir meziyettir.
  • kontrollü bir oyuncu olmasi gerek, cunku hamleli bir oyuncu olmak icin fazla agir.

mesela semih kaya hamleli bir oyuncu oldugu icin ilk hamlesinin zamani ve siddeti kötü oldugunda %100 gol yiyorduk.

mesela bülent hamleli bir oyuncuydu, öyle rakibi önce bir kontrol edeyim gerekirse basmam demiyordu, direkt hamlesini yapiyordu top bülent ve forvetin arasinda kalsa topa da 20 metre uzak olsalar bülent'in ne yapacagini biliyorduk, dalip topa ya da rakibe girerdi.

maicon mesela kontrollu bir defans oyuncusu, topa gelirken ne yapacagini dusunup körü körüne dalmiyor, rakibi bir tartiyor duruma göre hareket ediyor.

denayer maicon'u örnek almali, kendisinin kötü taraflarini düzeltmek icin hala sansi var, galatasaray seyircisine karsi bir borcu varmis gibi dusundugu icin ekstra caba göstermeye calisiyor bu da oyununa yansiyor, daha sakin kalmali.

son olarak serdar aziz denayer'den cok daha iyi bir oyuncudur. cunku daha tecrübeli ve daha cok mac oynamistir ve 5 yas daha olgundur.
  • şekli düzgün ve farklı diye övülüyor. adam açık ve net biçimde kariyeri boyunca iyi bir stoper olamayacak, öyle bir potansiyeli yok ve bu her halinden belli oluyor. buradaki yüzeysel arkadaşlar da bir sonraki durağını görünce ikna olur muhtemelen. bu övgüler cavanda'nın ilk trabzonspor'a gelişini hatırlatıyor bana. sonları da muhtemelen aynı olacaktır.
30 entry daha