• kanada'nın alberta'sında bulunan jasper hakkında konuşacaksak kelime yok övecek. bu sıcakta türkiye pişerken beş (5) derece soğukta uyumak çok ilginç oldu. tahta bungalovlardan oluşan pocahontas evlerinde konakladım. kızılderilileri sürüp yok etmişler ama sanki kendileri yapmamış gibi anılarına sahip çıkıyorlar garip bir şekilde. o nasıl manzara, onlar nasıl göller, o göllerin mavisi nasıl öyle ya. doğanın güzelliği ağlattı beni. olamaz. maviler, yeşiller içiçe. yani yok yok anlatamayacağım. of be ya. neler var dünyada.
  • ing. amerikan argosunda lezbiyen anlamındadır.
  • bir tur kripto kristal kuvars tasi.
  • hafizam beni yaniltmiyorsa yerdeniz uclemesinde ged in standard du$mani olan, soylu ve fakat denyo insanin adi.
  • bana birinizin doğum günümde alabileceği hediyenin markası.
    yıldızları işaretleyebileceğiniz bir tür laser pointer kendisi.
    http://www.bigha.com/laser/index.php
  • koç burcunun uğurlu taşıdır.
  • bir taş adıdır. persler bunlardan tabaklar yaptırıp kullanırlarmış, şimdiki porselen takımlarımız gibi, üst sınıf insanlarda bulunurmuş.
    dokunmaktan kendinizi alıkoyamazsınız, yumuşacık bi şey, kırılsa bile kırıldığı yer de yumuşacıktır. yumuşak derken pürüzsüz böyle. ayrıca renkleri de çok güzeldir, damarlı bir görüntüsü vardır. krem rengi, kahverengi, bordo, hardalımsı kahve gibi renklerine rastladım henüz.
  • hollandalı er kişilerde sıkça rastlanan isimdir.
  • parmağımı çek dendiğinde akla gelen kişi.

bir gün biri bu alakayı kurarsa yeşillendirsin, saygılar.
  • twilight saga'da cullen ailesi mensubu, bana göre çok yağuşuklu, aşırı karizmatik bir karakterdir kendisi. edward cullen'in üvey ağabeyidir ve alice'nin de eşidir. duyguları kontrol etmek gibi bir özel yeteneğe sahiptir jasperciğim.
hesabın var mı? giriş yap