şükela:  tümü | bugün
 • sporting gijon'un eski defans oyuncusu. 24 yaşında profesyonel futbola siktiri çekip emekli olmuştur.
 • ayrılmadan önce kendisine ödenmesi gereken son maaşını ve kulüp tarafından tesis edilen otomobili kabul etmemiş.

  şike, teşvik, milyon dolarlık transferler derken, sabah sabah suratımızda gülümse yaratan futbol detayı olmuştur kendisi. yolu açık olsun.
 • futbolun ekonomiyle giderek daha fazla içiçe geçmesinden rahatsızlık duyup futbolu bırakarak antikapitalist tepkisini koymuş genç futbolcu.

  şahsi anlamda bu hareketten mutluluk duydum. ama ne kadar istesem de yeterince mantıklı bulamıyorum.

  ticari sektör niteliği kazanmadan kalabilmiş kaç meslek var ki şu anda?
  kendini sistemden soyutlayarak hangi mesleği yapabilirsin? ne kadar yaşayabilirsin?
 • endüstriyel futbola sağlam bir siktir çekmiştir;
  http://www.birgun.net/…35&year=2011&month=08&day=11
 • javi poves'e bir övgüleme

  yirmi dört yaşındaki bu genç arkadaşım , uzaklardan hısmım futbolla birlikte civcivli , bir o kadar da tüm gözeneklerine kadar kapitalize olmuş bir ilişkiler ağından da soyundu.

  futbolcu javi'yi , tüm futbol konvansiyonunu ve endüstrisini bireysel anarşisiyle olumsuzladı . " dört yanın puşt zulası " olduğu bu beden - emek piyasasında o kimliksizleşmenin , anonimleşmenin ve alım-satımlık bir obje derekesinde olmanın ızdırabı ve mahçubiyetini sahih bir nihilizmle dışsallaştırdı bu siktir çekme kararıyla.futbolun serbest - iş dışı - zamanı ticarileştirip ekomomik bir birim , etkinlik haline getiren , gerek futbolcuyu , gerekse de temaşayı seyreyleyenin varoluşsal kapasitelerini ve dirimsel enerjisini masseylen veçhesine çekilmiş bir rövaşataydı bu. futbolun ondan çaldığını futbolsuzluğuyla özürlemeye getiriyor sözü bundan sonra kendini kitaplara , entellektüel uğraşımlara kendini vereceğini söyleyerek.

  bu rasyonalizm ve romantizm melezi karar aynı zamanda , alternatif fiiliyat ve fikriyat kıtlığıyla çoraklaşan anlam , duygulanım , düşüngü dünyamızda bir serap , vaha etkisi yaratıyor.olduğundan ve de olmaktalığından memnun olan ya da memnunmuş gibi rollere bürünen , ya da memnuniyetsizliğini bitkisel bir kayıtsızlıkla karşılayan spor camiasının cemil cümlesine aydınlatıcı ve duralatan bir yönseme- rol model hatırlatacak olması bile yeterince önemli .

  elbette ondan abdal olup melanet hırkasını eynine giymesini bekleyemeyiz.aama bu onda demlenen yaratıcı bir edimin infial noktası oluşuyla bizlere bir şeyler söylüyor.
 • futbolun sanayileşmesinden doğan rahatsızlığını herkesten farklı olarak somut bir şekilde ortaya koyarak futbolu bırakan eski futbolcu.

  bayrak adam olması gerekirken, ekşi sözlükte kendisi hakkında işbu tarihte 8 entry girilmiş olması ve medyada bir rövaşata golünden daha az yer alması çok acıklıdır.

  acaba şu an ne yapmaktadır.
 • don kişot ruhlu futbolcu.